Vogue Ukraine втрапив у гучний скандал після публікації обкладинки весняного випуску журналу. Номер прикрасила юна модель Карина Мазяр, яку зняли в стінах військового ліцею. На фото, за яке відповідав іменитий британський фотограф Бретт Ллойд, дівчина позує усміхненою у формі, що нагадує військову. Це, власне, і стало приводом для палкої дискусії в мережі.
Багатьом українцям не сподобалося, що цивільну для фото одягнули в мілітарі, хоча могли покликати для цього реальну жінку-військову. Крім того, на думку великої кількості обурених коментаторів, обкладинка “взагалі не відображає реалії сьогодення” і Vogue спробував “зробити гламур із війни”. На сторінці журналу в Instagram зібралося понад 1100 коментарів, кількість яких продовжує рости.
На фото Мазяр у брюках та куртці в стилі мілітарі та кадети Київського військового ліцею імені Івана Богуна ніби виходять із кімнати. Усі мають усміхнений, щасливий вигляд.
Варто одразу зауважити, що Vogue Ukraine презентував додаткову діджитал-обкладинку, для якої як раз і позувала справжня захисниця – кулеметниця Оксана “Ксена” Рубаняк. Вона – єдина жінка-кулеметниця взводу 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців.
Утім, в українців це викликало ще більше запитань: “Чому для діджитал-обкладинки, до якої ні в кого немає діла, покликали справжню військову, а на основній – розмістили цивільну?”
Інші коментатори також залишають: “Крінжово, вдягнули модель в хакі і помістили на друковану обкладинку, серйозно? Що, боїтеся, що продажі впадуть, якщо реальну військову сфотографувати? Там не буде посмішок, мабуть, бо реальну війну продавати складніше. Ми живемо в цьому вже 10 років, 2 роки повномасштабної, а Vogue ніяк не може в реальність”, “Вибачте, а чому б не взяти хоча б жінку-військову?”, “Ukraine today точно не так виглядає. Ця обкладинка мала б значно більше сенсів, якби не була постановочною за участі моделі. На фото зі справжньою військовою на діджитал обкладинці в неї зовсім інші емоції, що однозначно більше відповідає реальності. Знімати моделей “у формі” – це максимально дивне рішення, коли ви маєте можливість запросити справжніх героїнь з великої букви, наших захисниць. Тоді ця історія справді була б наповнена сенсом, а не була б показухою”.
Обурливі коментарі стосувалися і “усмішок” на фото. Користувачі писали: “З цією обкладинкою неправильно все: від цивільної моделі до радісного вайбу підліткових журналів 90-х в країні і часі, де ці діти можуть потрапити в мʼясорубку війни вже завтра. Кріейторам треба було зупинитись і подумати, що вони роблять”, “Українці: кладуть свої життя на захист держави, втрачають дім, роботу, близьких, кожного дня живуть під обстрілами і тривогами. Vogue: на рахунок три усміхаємось і кажемо “війнааа”, “Ми зробили обкладинку, максимально відірвану від реальності. Браво! Так виглядає війна в Україні, як в серіалах нульових про грьобане кадєтсво”, “В мене в голові не вкладається, як це пройшло через купу людей і ніхто з них це сказав, що це сором. Як можна бути настільки відірваними від реальності”, “Може, не будемо робити гламур із війни?”
Коментарі під дописом журналу нагадують дискусійний клуб. Одні – жорстоко критикують, інші – щиро захищають. Користувачі, які стали на захист обкладинки, відшукали в “усмішках” кадетів прихований сенс. Мовляв, на фото – юні хлопці, які ще не бачили жаху війни, але вже скоро встануть на захист країни на фронті.
“Війна – не гламур. Це смерть, біль, кров і горе. АЛЕ ця обкладинка – це не насмішка над горем і війною. Це обкладинка про юність, яка випала на війну. Ми не обираємо, коли і де бути молодими. Іноді це стається під час війни. І ці діти, ці молоді люди усміхаються не тому, що вони сміються над горем, яке прийшло в нашу країну, а тому, що вони – діти, молодь! І вони живуть це життя, якими б жахливими не були умови. І сміються, і плачуть. Живуть і помирають. Бо завтра може не настати. Обкладинка, посил – браво”, “Читаю коментарі і також обурююся. Мій брат добровільно пішов вчитися у військовий ліцей на початку повномасштабної. В 15 років. Зараз хлопцям, що на обкладинці 17-18 років, і більшість з них піде захищати нашу країну. Це наше майбутнє. З більшістю коментарів я не погоджуюся. Всі різні, всі думки різні. Але прошу, дивіться глибше, а не поверхнево. Це дуже сильне фото”, – залишають коментатори, яким сподобалася обкладинка.
Прокоментував обкладинку і український воїн. Він опинився в клані тих, хто не став критикувати Vogue, а натомість пояснив, що на моделі – не військова форма, а в коридорах військового ліцею зустрічаються саме усміхнені молоді парубки – цвіт української нації.
“Я військовий, і був радий цим обкладинкам поки не побачив коментарі. Навіть я, не маючий нічого спільного з модою розумію, що це художнє знімання – дзеркало сьогодення. На фото діти, їм всім немає навіть 18 років. Ліцеїсти – майбутні захисники нашої країни. Ви побачите саме таких підлітків у коридорах. Але ніяк не сумних та переляканих. Це і є цвіт нації. Чи ви вважаєте Україну треба показувати тільки у страху та крові? Залиште це нам, будь ласка. Життя зупинилося? Діти не усміхаються? І до того ж, на дівчині не форма. А звичайний одяг укр дизайнерів, що прописано в тексті. Українці, які мають єднатися та підтримувати, замість цього тільки цькують один одного в коментарях. Сором. Нам так ще довго до перемоги”, – написав боєць.
У одній із лікарень Великої Британії в 1967 році випадково переплутали двох новонароджених. Про медичну…
Google оновив знімки на картах, через що випадково "засвітив" розміщення військових систем України. Керівник Центру…
Рівень заробітної плати в державних органах України демонструє величезну різницю між зарплатами чиновників та середнім…
Темпи мобілізації в Україні знижуються, що викликає занепокоєння у керівництва країни. Про це повідомив секретар…
Іноді трапляється, що військово-лікарська комісія (ВЛК) визнає особу придатною до військової служби, але через стан…
У зимовий сезон шапка стає не тільки засобом захисту від холоду, а й важливою деталлю…