Соцмережі наповнили повідомлення українців про крадіжки грошей із їхніх карток у “Приватбанку”.
Кошти зникають як із дебетових карт, так і з кредитних лімітів, найчастіше не одним переказом, а пачкою невеликих транзакцій по 500-600 гривень. Але у сумі зникають великі суми. Люди в TikTok зазначають, що одержувачем їхніх грошей у банківському звіті вказується якась американська компанія UPS, що спеціалізується на експрес-доставці та логістиці.
Аналогічні скарги про зникнення грошей з рахунків люди залишають на профільних фінансових сайтах.
Інформація про несанкціоновані перекази на користь UPS з’являлася ще в середині жовтня. Наприклад, клієнт “Привату” під ніком Zmejuchka88 повідомила, що у неї за три транзакції на користь цієї компанії зняли 20 тисяч гривень, хоча вона сама не підтверджувала таких сплат. Вона навіть навела опис до рахунку, який побачила у банківській виписці: “ups*internetshipwaybit,55”.
Але на цьому історія не закінчилася, і вчора клієнт “Приватбанку” з ніком Polyaole повідомив про “несанкціоновану плату на якесь LLC у Штатах, без підтвердження, з перевищенням встановленого ліміту на інтернет-платежі”.
Тему перевищення свого ліміту на розрахунки в інтернеті порушив і клієнт із ніком dimitrio, який розповів, що встановив ліміт на оплати в інтернеті на рівні 6700 гривень на добу, але фактично сайт викрав із його рахунку 11 877 гривень. На це менеджер “Приватбанку” відповів повідомленням, що фінустанова застосовує ліміт не до всіх оплат у мережі, а лише до підозрілих.
“Ліміт на оплату в інтернеті використовується при оплаті на ризикових сайтах. У разі, якщо оплата проходить не на ризиковому сайті, цей ліміт не буде задіяний”, – йдеться в офіційній відповіді “Приватбанку” потерпілому.
Така реакція здивувала багатьох користувачів, оскільки вони були впевнені, що інтернет-ліміти, які встановлюють самі українці – власники рахунків, діють на всі інтернет-платежі. Цей захід вважають загороджувальним, здатним допомогти у боротьбі з шахраями. Але, як виявилось, це не так.
Також у відповідях менеджерів “Привату” зазначається, що крадіжка з рахунків спричинена крадіжкою даних про картки людей.
“Нам дуже прикро, що виникла така ситуація. Оплата в інтернеті можлива за умови володіння даними картки, як-от СVV-код та термін дії разом з номером картки. Цю інформацію шахраї могли отримати не тільки з необережності, але й більш витонченими методами (наприклад, камери спостереження на касах магазину та недобросовісні охоронці, ненадійні сайти тощо). За зверненням на підтримку банку можуть бути сформовані запити на оскарження операцій у міжнародній платіжній системі”, – йдеться в одному з них.
За правилами міжнародних платіжних систем VISA та MasterCard, банк має 120 днів на розслідування та повернення коштів постраждалим, про що банк повідомляє клієнтів. Це максимальний термін, але краще людям розраховувати, що швидше повернути гроші не вийде.
У самому банку поки що розбираються із кількістю скарг на крадіжку грошей, але не розкривають причин виникнення проблеми і називають потік цих скарг “кампанією проти банку”.
“Ситуацію бачимо. Це негативна кампанія проти банку. З кожної нагоди ведемо детальне розслідування”, – сказав прес-секретар “Приватбанку” Олег Серга.
Міжнародний кримінальний суд (МКС) видав ордери на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху та міністра оборони Йоава Галланта.…
Розкішний палац Ка'Даріо у Венеції вирішили продати за 15 мільйонів фунтів. Це чудова архітектурна пам'ятка…
Навіть діти знають, що світ інтернету, крім корисної інформації, несе і певну загрозу.
Астероїд 16 Психея, з металами вартістю 10 трильйонів доларів, гіпотетично міг би перетворити кожну людину на…
Софія Крістіна Гелльквіст – дружина принца Швеції Карла Філіпа та мати його трьох синів. А…
Зимове керування може бути особливо складним для автомобілістів через утворення льоду на лобовому склі. Це…