Податкова скоро отримає інформацію про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також цілу низку фінансової інформації. Про це повідомила пресслужба Державної податкової служби України.
Що це означає та як вплине на пересічних українців, пояснила адвокатка Марина Бекало.
Податкова служба України отримує інформацію по фінансовим рахункам українських резидентів в банках іноземних юрисдикцій, у зв’язку із приєднанням нашої країни до міжнародних стандартів автоматичного обміну інформацією по фінансовим рахункам в податкових цілях — Standard on Reporting and Due Diligence for Financial Account Information (CRS).
Марина Бекало пояснила: це є частиною міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе як член глобального форуму з прозорості та обміну інформацією.
Простими словами, інформація по підзвітним фінансовим рахункам резидентів країн (фізичних осіб та компаній), які є учасниками CRS, збирається за специфічними правилами та алгоритмами з метою обміну між податковою службою України та податковими службами країн іноземних юрисдикцій, які є підписантами багатосторонньої угоди CRS.
Метою обміну фінансової інформації є контроль можливих неоподаткованих доходів резидентів країн-підписантів цієї угоди.
“Україна наразі ще перебуває в стані імплементації цих правил. Для цього були прийняті зміни в чинне податкове законодавство”, — пояснила Марина Бекало.
Зі свого боку Податкова служба України через українські банківські та фінансові установи акумулює інформацію про фінансові рахунки резидентів іноземних юрисдикцій, які мають рахунки в українських банках.
А отже ця інформація підлягає подальшій передачі в податкові служби іноземних юрисдикцій. А ті в свою чергу мають передати таку ж фінансову інформацію про рахунки в іноземних банках якими володіють резиденти України.
Перший обмін має відбутися за звітний 2023 рік вже до кінця вересня поточного року.
Це дані особи, на яку зареєстровано рахунок — ім’я, адреса реєстрації, дата народження, резидентство, податковий номер, номер рахунку та реквізити банку, а також загальний рух коштів по рахунку за звітний період та залишок по рахунку на кінець за звітного періоду.
Щодо податкових наслідків в Україні для українців, які володіють фінансовими рахунками в іноземних юрисдикціях.
“У зв’язку з тим, що в Україні діє правовий режим воєнного стану, не буде вважатися податковою інформацією та не буде мати жодних негативних правових наслідків для громадян України, які мають рахунки в іноземних банках, що не перевищують еквівалент 250 тисяч доларів США станом на 31 грудня календарного року”, — зазначила Марина Бекало.
Це передбачено перехідними положеннями Податкового кодексу України.
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…
Католицька церква незабаром здобуде свого першого святого міленіалу. Ним стане 15-річний італійський підліток, який помер…
Дослідження британських науковців виявило, що форма серця безпосередньо пов’язана з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань, розширюючи межі…