Ще у вересні 2024 року НБУ ініціював зміну назви української розмінної монети з “копійок” на “шаги”. Українці в цьому питанні ініціативою і схваленням не відзначились: 57% українців вважають заміну “копійки” на “шаг” під час війни недоречною, тоді як 24% повністю підтримали пропозицію НБУ. Своє слово сказали фахівці експертної комісії Українського інституту національної пам’яті (УІНП).
Так, Інтерфакс-Україна з посиланням на висновок комісії повідомляє, що ініціатива Нацбанку щодо зміни назви розмінної монети з “копійка” на “шаг” заслуговує на підтримку.
За словами фахівців, перехід з копійки на шаг сприятиме відродженню національних традицій у номінації грошей.
“Назва шаг неодноразово згадується не лише в писемних джерелах, а й у художній літературі та фольклорі. Вона характерна винятково для території сучасної України, але жодним чином не пов’язана з Московським царством і Російською імперією”, – йдеться у висновках експертної комісії.
Фахівці також наголошують, що впродовж другої половини XVII – XVIII століть Московія прагнула нав’язати фінансовій системі Гетьманщини обіг лише власних грошей, зокрема й копійки як роздрібної монети, витіснивши традиційну для українського грошового обігу західноєвропейську монету.
На думку експертної комісії, перехід до “шага” сприятиме поверненню до національних традицій у номінації грошей та підкреслить унікальність української фінансової історії.
Глобальне потепління є однією з найсерйозніших проблем, що стоять перед людством. Вчені пропонують різні методи боротьби…
Вже у березні тарифи на централізоване водопостачання та водовідведення будуть підвищені для частини побутових споживачів.…
Музичний клуб Mega Music під Варшавою (Польща) згорів ущент під час проведення благодійного концерту зі…
Американський міністр фінансів Скотт Бессант у ході візиту до Києва дав президенту Володимиру Зеленському лише…
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес повідомив, що європейські лідери планують 17 лютого у…
Дерева, які малювали у своїх роботах Леонардо да Вінчі та Піт Мондріан, приховують математику в їхніх розгалужених…