Categories: Фінанси

Заплатять за все: податкова почала «полювання» на «ліві» транзакції українців

В Україні набирає обертів масштабна податкова операція: звичайним громадянам, що здають свої банківські рахунки для сумнівних фінансових операцій, почали донараховувати податки. На це звернув увагу голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі, пише Стіна.

Гетманцев зазначив, що використання особистих банківських рахунків для так званих «дропів», тобто переказів від третіх осіб у цілях відмивання грошей, тепер не пройде безкарно. У країні вже завершено 425 перевірок, і за їхніми результатами донараховано майже 224 мільйони гривень податкових зобов’язань. У деяких випадках суми просто шокують: наприклад, один громадянин отримав на свій рахунок 17,4 мільйона гривень, за що тепер зобов’язаний заплатити 4,2 мільйона гривень податків.

Чому транзитні операції обкладаються податками

За українським законодавством, усі доходи мають обкладатися податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором у 1,5%. Тобто, навіть якщо ви заробляєте кілька відсотків від транзакцій як посередник, це все одно є доходом, що підлягає оподаткуванню.

«Застерігаю громадян від участі у сумнівних операціях. Не дайте себе обдурити та втягнути у фінансові злочини. Передавання банківської картки чи рахункових даних може обернутися величезними податками», – попередив Гетманцев.

«Дропи» та відмивання грошей: як працює схема

Відомо, що підозрілі рахунки часто використовують для обробки незаконних коштів. Серед «замовників» таких послуг можуть бути як представники онлайн-казино, контрабандисти, так і російські спецслужби. Вони скуповують банківські рахунки українців, щоб здійснювати свої фінансові операції, уникаючи перевірок. Ці операції отримали назву «дропи», і саме такі схеми зараз активно розкриває податкова.

Щоб зменшити ризики відмивання коштів, Національний банк України (НБУ) запровадив обмеження на перекази з картки на картку. Тепер перевести суми понад 150 тисяч гривень за допомогою такої схеми буде значно важче.

Боротьба з «дропами» набирає обертів

НБУ вже виявив близько 80 тисяч випадків «дропів» і продовжує аналізувати транзакції, щоб виявити подібні схеми. Податкова служба попереджає: ті, хто здає свої рахунки для таких операцій, ризикують залишитися не лише з донарахованими податками, а й із серйозними штрафами.

Романчук Микола

Recent Posts

Росія намагається зімкнути “два котли”

На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…

10 хв. ago

Париж у шоці: злочинці із сокирами пограбували музей Коньяк-Же

Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…

16 хв. ago

Що станеться з організмом, якщо їсти картопля щодня

Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…

18 хв. ago

Сонячний вальс: чого чекати від магнітних бур 22-24 листопада

Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…

23 хв. ago

Пентагон підтвердив застосування Росією експериментальної балістичної ракети по Україні

У четвер, 21 листопада, речник Пентагону Сабрінга Сінгх заявила, що США підтверджують застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності,…

30 хв. ago

Німеччина почала підготовку до війни з Росією

У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою "Німецький оперативний план", який передбачає підготовку…

43 хв. ago