Categories: Фінанси

Заплатять за все: податкова почала «полювання» на «ліві» транзакції українців

В Україні набирає обертів масштабна податкова операція: звичайним громадянам, що здають свої банківські рахунки для сумнівних фінансових операцій, почали донараховувати податки. На це звернув увагу голова комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у своєму Telegram-каналі, пише Стіна.

Гетманцев зазначив, що використання особистих банківських рахунків для так званих «дропів», тобто переказів від третіх осіб у цілях відмивання грошей, тепер не пройде безкарно. У країні вже завершено 425 перевірок, і за їхніми результатами донараховано майже 224 мільйони гривень податкових зобов’язань. У деяких випадках суми просто шокують: наприклад, один громадянин отримав на свій рахунок 17,4 мільйона гривень, за що тепер зобов’язаний заплатити 4,2 мільйона гривень податків.

Чому транзитні операції обкладаються податками

За українським законодавством, усі доходи мають обкладатися податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором у 1,5%. Тобто, навіть якщо ви заробляєте кілька відсотків від транзакцій як посередник, це все одно є доходом, що підлягає оподаткуванню.

«Застерігаю громадян від участі у сумнівних операціях. Не дайте себе обдурити та втягнути у фінансові злочини. Передавання банківської картки чи рахункових даних може обернутися величезними податками», – попередив Гетманцев.

«Дропи» та відмивання грошей: як працює схема

Відомо, що підозрілі рахунки часто використовують для обробки незаконних коштів. Серед «замовників» таких послуг можуть бути як представники онлайн-казино, контрабандисти, так і російські спецслужби. Вони скуповують банківські рахунки українців, щоб здійснювати свої фінансові операції, уникаючи перевірок. Ці операції отримали назву «дропи», і саме такі схеми зараз активно розкриває податкова.

Щоб зменшити ризики відмивання коштів, Національний банк України (НБУ) запровадив обмеження на перекази з картки на картку. Тепер перевести суми понад 150 тисяч гривень за допомогою такої схеми буде значно важче.

Боротьба з «дропами» набирає обертів

НБУ вже виявив близько 80 тисяч випадків «дропів» і продовжує аналізувати транзакції, щоб виявити подібні схеми. Податкова служба попереджає: ті, хто здає свої рахунки для таких операцій, ризикують залишитися не лише з донарахованими податками, а й із серйозними штрафами.

Романчук Микола

Recent Posts

Мільйони в коробках і фальшиві діагнози: як ТЦК і МСЕК наживаються на війні

Під час війни корупція у військово-лікарських комісіях (ВЛК) та територіальних центрах комплектування (ТЦК) набула жахливих…

9 хв. ago

Скандал у парку: хаскі загриз лебедя, а власника мобілізували до ЗСУ

В Івано-Франківську пес породи хаскі напав на чорного лебедя в парку, що обурило мешканців міста.…

21 хв. ago

Супутники Ілона Маска над Україною: вражаюче видовище з’явилось у небі

В нічному небі над Україною з’явився рідкісний «паровозик» із супутників Starlink, привернувши увагу тисяч людей.…

29 хв. ago

Прожити до 200 років: як медицина планує подолати старіння

Нові дослідження показали максимальний вік, до якого може дожити людина, а також фактори, що впливають…

40 хв. ago

Як позбутися зморшок на лобі без уколів: 4 дієві вправи від косметолога

Зморшки на лобі — це горизонтальні лінії, які виникають через часте піднімання брів. За словами…

1 годину ago

“Мобілізація в Україні неефективна”: військовий пояснив, що потрібно змінити вже зараз

Мобілізаційна система в Україні потребує серйозних змін, адже нинішній підхід не забезпечує необхідну кількість та…

1 годину ago