Національна податкова адміністрація Польщі (KAS) оголосила про посилення контролю за фінансовими операціями іноземців, зокрема українців, які ведуть бізнес у країні або здійснюють грошові перекази. Починаючи з 2025 року, такі перевірки можуть призвести до блокування банківських рахунків у разі виявлення підозрілих транзакцій або ухилення від сплати податків. Найвразливішими будуть підприємці в будівельній, ІТ та нематеріальних сферах послуг. Аби уникнути блокування рахунків та штрафів, важливо дотримуватися всіх норм податкового законодавства та забезпечити прозорість фінансової діяльності. Про це повідомляє видання InPoland.
Зі слів заступника міністра фінансів Збігнєва Ставицького, головною метою нових заходів є боротьба з шахрайством і тіньовою економікою. За останні роки в Польщі почастішали випадки використання фіктивних рахунків-фактур, підроблених документів та схем для ухилення від сплати податків, що завдало значних збитків державному бюджету. Найбільша увага приділяється галузям, які вважаються найвразливішими до податкових порушень:
Українські підприємці та фізичні особи, які здійснюють перекази значних сум грошей або працюють у зазначених сферах, ризикують потрапити під увагу податкових органів. Основні причини блокування рахунків:
Українцям, які працюють або ведуть бізнес у Польщі, варто заздалегідь подбати про прозорість своїх фінансових операцій:
Також рекомендується консультуватися з бухгалтерами або юристами, які спеціалізуються на податковому законодавстві Польщі.
Національний банк посилив валютні обмеження на розрахунки за кордоном валютними картками, випущеними в Україні. Про це 9 вересня повідомила пресслужба регулятора.
“Посилення валютних обмежень дасть змогу запобігти непродуктивному відпливу капіталу з країни”, – йшлося в повідомленні.
Посилення обмежень стосується розрахунків за низку товарів і послуг за кордоном з платіжних карток, випущених українськими банками. Зокрема, йдеться про оплату годинників, ювелірних виробів, виробів зі срібла, коштовного каміння, монет і марок за кордоном. НБУ встановив щомісячний ліміт у розмірі 100 тисяч гривень в еквіваленті на ці операції. Також регулятор обмежив до 500 тисяч гривень в еквіваленті розрахунки з менеджерами з нерухомості для сплати комісій за управління, оплати за проживання та пов’язаних із цим комісій. Такий ліміт враховує потреби українців, що перебувають за кордоном, та задовольняє потреби 98% клієнтів банків, що здійснюють зазначені операції.
Майже 150 тисяч українців, які не платили аліменти понад три місяці, втратили право виїзду за…
Кабінет Міністрів України ухвалив новий список платних послуг, які відтепер зможуть офіційно надавати державні та…
Цього тижня погода в Україні буде мінливою — з короткочасними дощами, грозами та справжнім літнім…
Чоловіки, які не стали на облік або не впорядкували документи, зможуть тимчасово уникнути мобілізації. Їм…
Українські спецслужби проводять масштабну спецоперацію проти зрадників у власних лавах. Один із детективів Національного антикорупційного…
Жителі Полтавщини, Кіровоградщини та Черкащини можуть отримати солідну фінансову підтримку від міжнародної організації. Естонська рада…