Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS. Тепер податківці активно вивчають інформацію та вже надсилають запити на уточнення. Що це означає для пересічних українців? Мінфін допоміг розібратися.
Україна підключилася до міжнародної системи обміну фінансовою інформацією (CRS) і з 54 країнами цей обмін вже відбувся. До списку переданих даних потрапили:
Ці відомості стосуються як звичайних громадян, так і бізнесу, а податкова не проґавить шансу навести лад.
Юристи радять бути напоготові:
Якщо не відповісти вчасно, можна потрапити на штрафи або серйозніші розгляди. Особливо це стосується власників іноземних компаній чи великих зарубіжних активів.
Такі перевірки тепер проводитимуться регулярно. Наступний обмін даними заплановано на 2025 рік, і уникнути перевірки стає дедалі складніше. Якщо у вас є закордонні активи або бізнес, краще заздалегідь розібратися з документами, ніж потім порозумітися з податковою.
Отже, якщо у вас є “таємна заначка” за кордоном, приготуйтеся до того, що податкова вже знає про неї більше, ніж ви вважаєте.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…
Нещодавня атака російською системою "Орешник" по Дніпру викликала серйозні побоювання серед західних союзників України. Як…