Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному обміну фінансовою інформацією за стандартом CRS. Тепер податківці активно вивчають інформацію та вже надсилають запити на уточнення. Що це означає для пересічних українців? Мінфін допоміг розібратися.
Україна підключилася до міжнародної системи обміну фінансовою інформацією (CRS) і з 54 країнами цей обмін вже відбувся. До списку переданих даних потрапили:
Ці відомості стосуються як звичайних громадян, так і бізнесу, а податкова не проґавить шансу навести лад.
Юристи радять бути напоготові:
Якщо не відповісти вчасно, можна потрапити на штрафи або серйозніші розгляди. Особливо це стосується власників іноземних компаній чи великих зарубіжних активів.
Такі перевірки тепер проводитимуться регулярно. Наступний обмін даними заплановано на 2025 рік, і уникнути перевірки стає дедалі складніше. Якщо у вас є закордонні активи або бізнес, краще заздалегідь розібратися з документами, ніж потім порозумітися з податковою.
Отже, якщо у вас є “таємна заначка” за кордоном, приготуйтеся до того, що податкова вже знає про неї більше, ніж ви вважаєте.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…