Categories: Фінанси

В Україні планують підвищити податки: юрист відповів, що буде з депозитами українців

Верховна Рада підтримала у першому читанні доопрацьовану версію законопроєкту № 11416-д, в якому, серед іншого, передбачено збільшення ставки військового збору для доходів фізичних осіб з 1,5% до 5%. Підвищена ставка військового бору діятиме з 1 жовтня 2024 року до 31 грудня року, у якому буде припинено або скасовано військовий стан.

Як розповів радник юридичної фірми “Ілляшев та Партнери” Олександр Руденко, фактично, це означає зменшення чистого доходу, яку особа отримує після оподаткування, на 3,5% від загальної суми вже з 1 жовтня 2024 року – це стосується як заробітної плати, так і інших доходів, зокрема нарахованих відсотків за депозитними вкладами в банках.

“За загальним правилом банки діють як податкові агенти вкладників та сплачують суми податку на доходи фізичних осіб та військового збору з сум нарахованих відсотків в момент виплати відповідних доходів. Це означає, що як за новими депозитними вкладами, так і за історичними депозитними вкладами, строк виплати по яким настане після 1 жовтня 2024 року, фактична сума відсотків до виплати вкладникам зменшиться на 3,5%”, – пояснює юрист. 

Відтак після прийняття законопроєкту 11416-д банки зможуть або запропонувати у власних депозитних продуктах підвищені ставки з метою збереження привабливості для вкладників, або ж зберегти існуючі ставки, залишаючи на вкладниках ризик зниження їх особистого доходу у зв’язку із збільшенням податкового навантаження, вважає Руденко.

При цьому з 20 вересня 2024 року Національний банк зберіг облікову ставку на рівні 13%, водночас знизив ставки за депсертифікатами та кредитами рефінансування.

За словами Руденка, за таких умов та з огляду на те, що законопроєктом 11416-д для банків збільшується ставка податку на прибуток за 2024 рік з 25% до 50%, видається малоймовірним підвищення ставок за депозитними вкладами для фізичних осіб в найближчій перспективі.

“Це може негативно вплинути на популярність серед фізичних осіб як гривневих депозитів, так і депозитних вкладів у іноземній валюті (незважаючи на валютні коливання обмінного курсу останніх місяців)”, – резюмував експерт.

Романчук Микола

Recent Posts

Масштабне позбавлення пенсій у грудні: ПФУ поставив жорсткі вимоги

У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…

8 хв. ago

Підбитий санкціями США, добитий “Орєшніком”: рубль стрімко дешевшає

У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…

15 хв. ago

Навіть ТЦК не зацікавлять: з якими проблемами не мобілізують

У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…

24 хв. ago

Тотальні побори та хабарі: скандальні подробиці ситуації у ЗСУ

Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…

33 хв. ago

Фантастичні пляжі та справжнє літо: туристам підказали, де відпочити наприкінці листопада

Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…

34 хв. ago

Всі АЕС в Україні пошкоджено, деякі значно: загрозливий прогноз МАГАТЕ

Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…

41 хв. ago