Categories: Фінанси

Керівники українських підприємств готуються до стрибка долару: що прогнозують

Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 41,61 грн долар – саме такий розвиток подій на ринку валюти передбачають керівники українських підприємств. Це говорить про те, що девальваційні настрої бізнесу знову погіршилися. Про це пише Finance.ua.

У звіті «Ділові очікування підприємств України» від Національного банку за II квартал 2024 року зауважується, що керівники українських підприємств передбачають середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 41,61 грн долар.

«При цьому у I кварталі бізнес очікував на курс 40,44 грн/долар, у IV кварталі 2023 року — 40,06 грн/долар, у III кварталі — 40,00 грн/долар, у II кварталі 40,43 грн/долар», – йдеться у звіті.

Частка респондентів, які очікують, що в наступні 12 місяців обмінний курс національної валюти не перевищить 42,00 грн/долар, суттєво зменшилася та становила 64,7% (в I кварталі 2024 року — 82.7%). Натомість зросла частка респондентів, які очікують коливання обмінного курсу гривні в діапазоні 42,1−44,0 грн/долар — до 35,3% (на 11,1 в.п.)

Квартальне опитування проводилося з 30 квітня до 27 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь 660 підприємств із 21 регіону країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей).

Результати опитувань відображають лише думку респондентів — керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України, зазначають у фінустанові.

У Національному банку вважають, що темп послаблення гривні протягом останніх тижнів може створити додаткові ризики для стійкості валютного ринку та, відтак, цінової стабільності.

У Нацбанку вказали, що досі курсова динаміка, попри певне послаблення гривні, узгоджувалася з метою НБУ забезпечити помірну інфляцію, що підтверджує її наближення до цільового рівня 5% у червні.

Поточне послаблення курсу гривні на валютному ринку регулятор пов’язує з розширенням чистого попиту протягом останніх двох місяців під впливом збільшення бюджетних видатків, значна частина яких матеріалізується в попит на валюту, травневої валютної лібералізації, а також тимчасового зменшення пропозиції валюти аграрним сектором.

Останній фактор у Нацбанку пояснюють вичерпанням торішнього врожаю та “ефектами від окремих рішень з царини регулювання граничних строків розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції”. Нацбанк зазначив, що зараз є всі передумови для забезпечення стійкості валютного ринку.

Зокрема, вже цього місяця центральний банк України очікує на надходження $3,9 млрд від США. Відповідно, міжнародні резерви знову перевищать рівень $40 млрд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

6 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago