Categories: Фінанси

Керівники українських підприємств готуються до стрибка долару: що прогнозують

Середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 41,61 грн долар – саме такий розвиток подій на ринку валюти передбачають керівники українських підприємств. Це говорить про те, що девальваційні настрої бізнесу знову погіршилися. Про це пише Finance.ua.

У звіті «Ділові очікування підприємств України» від Національного банку за II квартал 2024 року зауважується, що керівники українських підприємств передбачають середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 41,61 грн долар.

«При цьому у I кварталі бізнес очікував на курс 40,44 грн/долар, у IV кварталі 2023 року — 40,06 грн/долар, у III кварталі — 40,00 грн/долар, у II кварталі 40,43 грн/долар», – йдеться у звіті.

Частка респондентів, які очікують, що в наступні 12 місяців обмінний курс національної валюти не перевищить 42,00 грн/долар, суттєво зменшилася та становила 64,7% (в I кварталі 2024 року — 82.7%). Натомість зросла частка респондентів, які очікують коливання обмінного курсу гривні в діапазоні 42,1−44,0 грн/долар — до 35,3% (на 11,1 в.п.)

Квартальне опитування проводилося з 30 квітня до 27 травня 2024 року. В опитуванні взяли участь 660 підприємств із 21 регіону країни (без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, а також Донецької, Луганської та Херсонської областей).

Результати опитувань відображають лише думку респондентів — керівників підприємств, а не оцінки Національного банку України, зазначають у фінустанові.

У Національному банку вважають, що темп послаблення гривні протягом останніх тижнів може створити додаткові ризики для стійкості валютного ринку та, відтак, цінової стабільності.

У Нацбанку вказали, що досі курсова динаміка, попри певне послаблення гривні, узгоджувалася з метою НБУ забезпечити помірну інфляцію, що підтверджує її наближення до цільового рівня 5% у червні.

Поточне послаблення курсу гривні на валютному ринку регулятор пов’язує з розширенням чистого попиту протягом останніх двох місяців під впливом збільшення бюджетних видатків, значна частина яких матеріалізується в попит на валюту, травневої валютної лібералізації, а також тимчасового зменшення пропозиції валюти аграрним сектором.

Останній фактор у Нацбанку пояснюють вичерпанням торішнього врожаю та “ефектами від окремих рішень з царини регулювання граничних строків розрахунків за операціями з експорту деяких видів аграрної продукції”. Нацбанк зазначив, що зараз є всі передумови для забезпечення стійкості валютного ринку.

Зокрема, вже цього місяця центральний банк України очікує на надходження $3,9 млрд від США. Відповідно, міжнародні резерви знову перевищать рівень $40 млрд.

Ольга Степанова

Recent Posts

Обмежено придатних українців до 25 років не братимуть до війська: що буде з уже мобілізованими

В Україні припинять мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років. Відповідний указ видасть Міністерство…

2 хв. ago

“Він просто геній”: пілот-віртуоз посадив літак лише з одним робочим колесом в шасі (відео)

Пілот-віртуоз здійснив "хрестоматійну" аварійну посадку на одному колесі. На драматичних кадрах можна побачити, як літак…

11 хв. ago

Стали відомі нові подробиці про загибель батискафа Titan і його екіпажу

Берегова охорона США опублікувала кадри загибелі підводного човна Titan після його смертоносного вибуху в червні…

24 хв. ago

Більшість працівників ТЦК не були на війні, – боєць із 3 ОШБр

У Третій окремій штурмовій бригаді (3 ОШБр) розкритикували жорсткі дії, які іноді застосовують працівники ТЦК,…

31 хв. ago

Генштаб Ізраїлю затвердив план наступу на Ліван – Israel National News

Начальник Генерального штабу ЦАХАЛу генерал-лейтенант Герці Халеві провів оцінку ситуації в північному командуванні за участю…

43 хв. ago

Рослини “розмовляють” одна з одною, і ми зможемо незабаром вивчити їхню мову – науковці

Багато хто сприймає рослини як мовчазні та пасивні, проте сучасна наука показує, що ці зелені…

52 хв. ago