Голова податкового комітету Ради Данило Гетманцев прокоментував інформацію щодо майбутнього підвищення військового збору з 1,5% до 5%. За його словами, до кінця року державі необхідно знайти не менше 300 млрд гривень. Допоможе в цьому підвищення податків.
Водночас влада зосереджена також і на боротьбі з контрабандою. А крім цього посилюватиметься контроль за витрачанням бюджетних коштів. Про це Гетманцев написав у своєму телеграм-каналі у четвер, 23 травня.
Гетманцев пояснив, що армія фінансується з бюджету України – саме за рахунок податків, а не завдяки допомозі від міжнародних партнерів. Кабмін зараз підраховує потреби держави, але вже зрозуміло, що вони дуже великі, додав нардеп. Йдеться про суму не менше 300 млрд грн до кінця 2024 року.
“Яким чином можна зібрати такі гроші? Знову почекаємо пропозиції від Кабміну. Але так, їх неможливо забезпечити, оминаючи основні податки. Тому зміни будуть стосуватися бюджетоутворюючих прямих і непрямих податків в т.ч. ПДВ, військового збору та акцизів. Чи добре це для економіки? Ні. Погано. Війна це дуже погано. Але чи є інші варіанти на столі? Ні, у альтернативі майно або життя ми однозначно обираємо – життя”, – додав Гетманцев.
Голова профільного комітету Ради пообіцяв, що “контроль за витрачанням коштів буде й надалі посилюватись”. Але це просто слова. Насправді, на всіх рівнях теперішньої влади, корупція та банальні крадіжки бюджетних грошей досягли таких маштабів, яких не було навіть у мирні часи. Чиновники крадуть так, наче завтра кінець світу. Але владі простіше, підвищити податки для бізнесу, ніж ефективно боротися з контрабандою та корупцією.
Втім, Гетманцев, висловив сподівання, що боротьба з тіньовою економікою та контрабандою “буде зміцнюватись”. Оскільки це і є додаткова податкова база.
“Утім, це не альтернатива, а обов’язкове доповнення до економіки і бюджету, що оперують в умовах воєнного часу. Реальних джерел фінансування великої війни лише два – це запозичення та податки. Поточне утримання нашого війська, нагадаю, ми фінансуємо за свої кошти, переважно за рахунок податків”, – написав нардеп.
За даними Forbes, Міністерство фінансів працює над законопроєктом про підвищення військового збору та податку на додану вартість (ПДВ). Також планується, що військовий збір сплачуватимуть ФОПи. Так, військовий збір в уряді планують підвищити з 1,5% до 5%. Аналогічну ставку податку в 5% можуть запровадити й для ФОПів. Про рівень підвищення ПДВ ще йдуть дискусії – ймовірне підвищення складатиме 2–3%, стверджують журналісти.
Також ми писали, що Уряд розробив спеціальний законопроєкт, яким пропонує внести зміни до Податкового кодексу – збільшити ставки акцизного податку на пальне. Цю ініціативу вже розкритикували аграрії – адже після підвищення акцизу відразу подорожчає пальне та продукти харчування.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…