У Нацбанку заявили, що в Україні спостерігається зростання кількості підроблених гривень. І найчастіше підробляють дві найпопулярніші купюри.
Так, за підсумками 2024 року на 1 мільйон справжніх купюр припадало близько 5,1 фальшивої, що перевищує показники попереднього року. Проте, Національний банк України (НБУ) запевняє, що ситуація знаходиться під контролем і не загрожує економічній стабільності країни.
Найчастіше шахраї підробляють купюри великих номіналів — 200 та 500 гривень.
Як повідомляє НБУ, рівень фальшивомонетництва наблизився до значень 2021 року, коли на 1 мільйон справжніх банкнот припадало близько 7,1 підроблених. У 2023 році цей показник становив лише 2,1 фальшивку на той самий обсяг справжніх купюр.
Щоб розпізнати фальшиві гривні, можна скористатися кількома методами. Ось основні з них:
Ці прості кроки допоможуть вам захистити себе від підробок та зберегти безпеку ваших фінансів.
В Україні планують збільшити штрафи за порушення мобілізації. Відбулося значне збільшення кількості штрафів за порушення…
Генеральний директор YASNO Сергій Коваленко спростував "сенсаційність" інформації про відключення електроенергії за борги, яка останніми…
Норвегія викрила компанію, що підробляла страхові документи для російських танкерів. Наразі фірма знаходиться під слідством.…
Блузи - це незмінна частина гардеробу жінки вже багато років. Вони бувають святковими та повсякденними,…
Організація Об'єднаних Націй не має ані повноважень, ані механізмів для встановлення тимчасової адміністрації під своєю…
У деяких організаціях виплати керівникам сягають десятків мільйонів гривень. І це тільки премії. Приміром, під…