Попри всі зусилля Нацбанку України, долар продовжує дорожчати стосовно гривні. Цього тижня він оновив низку рекордів.
На початку цього тижня долар встановив черговий рекорд на міжбанку. За кілька днів після цього НБУ встановив офіційний курс американської валюти понад 39 грн, що також сталося вперше.
Причин падіння гривні кілька. НБУ у жовтні відмовився від фіксованого курсу долара, розраховуючи отримати підтримку в рамках 61 млрд економічної та військової допомоги від США. Однак, як ми знаємо, ці гроші раніше квітня не виділять.
Окрім цього, рейтингове агентство Standard&Poor’s на початку поточного місяця знизило довгостроковий суверенний кредитний рейтинг України з CCC до CC. Також агентство дало прогноз ще більшого погіршення ситуації найближчим часом.
У зв’язку з цим Нацбанк був змушений витратити близько 3,5 млрд доларів золото-валютних резервів для зміцнення курсу гривні. Вони знизилися до $37 млрд.
Україна має великий дефіцит торговельного балансу, що також негативно впливає на курс гривні. Загальний прогноз на 2024 рік щодо національної валюти невтішний.
В принципі, курс 40 грн за долар США міг би встановитися вже до кінця березня. Проте аналітики кажуть, що це психологічна позначка, і НБУ робитиме все, щоб цього не допустити. В іншому випадку може виникнути паніка, яка посилить тиск на курс гривні.
Але загалом ситуація залишається досить стабільною. 4,5 млрд доларів, які отримала Україна від Євросоюзу, а також $1,5 млрд пільгового кредиту від Канади допомогли національній валюті.
Проте банкіри попереджають: без допомоги США девальвація може прискоритися.
Нові автомобілі зазвичай оснащені сучасними технологіями, що забезпечують безпечне та комфортне водіння. При виборі оптимального авто для…
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…