Categories: Фінанси

Ще більше доступу до банківських рахунків українців хоче отримати податкова

Державна податкова служба (ДПС) України розробила пропозиції щодо законодавчих змін, які дозволять їй отримувати доступ до банківської таємниці громадян та бізнесу. Це може суттєво вплинути на правовідносини між податковими органами, банками та платниками податків.

Інформацією поділилася народна депутатка України Ніна Южаніна. Зазначила, що дізналася про пропозиції ДПС, які розглядаються в податковому комітеті з листа НБУ.

“Пам’ятаєте про пункт у Національній стратегії доходів про те, що податкова служба отримає доступ до даних про банківські рахунки українців? Там ще є застереження, що це станеться після вжиття дієвих заходів, спрямованих на відновлення довіри до роботи податкових органів… Про якісь кроки, що спонукали б до збільшення рівня довіри платників до дій податкової наразі не йдеться. Тоді як пропозиції законодавчих змін щодо розкриття банками та Нацбанком на запит ДПС інформації, яка становить банківську таємницю, податківці вже розробили”, — повідомила нардепка.

За її словами, податкова служба зможе запитувати у банків та НБУ детальну інформацію про операції за рахунками юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та звичайних громадян. Ця інформація включатиме дані про контрагентів та призначення платежів за певний період часу.

“При цьому таку інформацію банки повинні будуть надавати з метою проведення податковою документальних перевірок банків та їх відокремлених підрозділів. Тобто ДПС має намір отримувати інформацію, що становить банківську таємницю, про клієнтів банків, які не є суб’єктами відповідних податкових перевірок”, — пояснила нардепка.

Водночас, за словами Южаніної, НБУ, розглянувши пропозиції ДПС, нібито дійшов висновку, що чинне законодавство вже надає податковій службі достатньо можливостей для отримання необхідної інформації.

Щобільше, НБУ попереджає, що розширення доступу до банківської таємниці без належного обґрунтування може негативно вплинути на процес імплементації законодавства ЄС в Україні.

Такі зміни можуть призвести до надмірного тиску на платників податків та перешкоджання їхній діяльності. Наразі пропозиції ДПС розглядаються в податковому комітеті Верховної Ради України для можливого подальшого внесення на розгляд парламенту.

Романчук Микола

Recent Posts

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

6 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

15 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

23 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

32 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

41 хв. ago

Мобілізація очима ТЦК: гучна заява про “бусифікацію”

Громадяни України можуть бути затримані терміном від трьох годин, якщо буде встановлено, що вони порушили…

49 хв. ago