Categories: Фінанси

Скільки готівки потрібно мати для спокою при блекаутах та блокуваннях

Зараз в Україні багато хто замислюється про те, щоб мати на руках трохи готівки про всяк випадок. І це не дивно, адже війна вносить свої корективи у життя кожного. Хтось відкладає “на чорний день”, хтось переймається тим, що банки можуть перестати працювати, а хтось просто не довіряє банківській системі.

Але скільки грошей українці тримають готівкою і скільки справді потрібно мати при собі, щоб почувати себе в безпеці?

На руках в українців зараз рекордні суми – понад 752 мільярди гривень. І причини у всіх різні: хтось боїться перебоїв із банками чи можливих блокувань, хтось просто отримує зарплату в конверті, а дехто не хоче “світити” свої доходи.

Готівка

Психологічно це діє як “заспокійливе”, адже готівка завжди під рукою, і можна оперативно реагувати на будь-які непередбачені ситуації, наприклад, на блекаут або необхідність термінового переїзду.

Однак, незважаючи на такі цифри, фінансові експерти кажуть , що масової “втечі в кеш” не сталося. Грошова маса зросла лише на 5-6% з початку року, і це цілком нормальний приріст для поточних умов.

Банковская карта

Фінансовий аналітик Іван Угляниця вважає, що на руках у населення зараз близько 300-330 мільярдів гривень готівкою та до 6,5 мільярдів доларів в еквіваленті. Якщо розділити це на всіх, виходить приблизно по 150-250 доларів на людину – цифра не така вже й велика, якщо порівняти з міфами про нібито величезні готівкові запаси у людей.

Економісти радять кожному мати так звану “подушку безпеки” – запас грошей на випадок непередбачених витрат. Ідеально, якщо ця сума зможе перекрити ваші витрати на 3-6 місяців. До неї входять витрати на оренду житла, комунальні послуги, їжу, транспорт та інші повсякденні потреби. А з урахуванням війни деякі експерти навіть рекомендують збільшити цей запас до 6-12 місяців.

Депозит. Фото: Youtube

Звичайно, готівка потрібна на екстрені випадки, коли інші заощадження можуть бути недоступними, наприклад, якщо ви не зможете зняти гроші з депозиту. Але важливо пам’ятати, що хоч би скільки ви зберігали “під подушкою”, такі гроші з часом знецінюються через інфляцію.

Тому краще збалансувати свої фінанси: тримайте частину готівкою на поточні потреби, а іншу – на банківських рахунках або в інвестиціях. Головне – правильно розрахувати, скільки саме вам потрібно, щоб не перегинати із запасами та не втрачати гроші на інфляції.

Коломієць Надія

Recent Posts

У Пакистані на міні підірвався автомобіль супроводу російського посла

Машина поліції, що супроводжувала послів із 12 держав, підірвалася на міні в північному регіоні Пакистану.…

7 хв. ago

Офіцер ЗСУ розповів, чим Сирський відрізняється від Залужного

Офіцер артилерійської розвідки, військовий експерт Арті Грін (справжнє ім’я Євген Бекрєнєв, – ред.) у інтерв’ю Євгену Кисельову…

15 хв. ago

Сім’я з Каліфорнії купила 750-річний замок у Франції і дуже пошкодувала (фото, відео)

Джулія Ліч та її партнерка Кароліна Ібарра вирішили продати свій будинок у Сан-Дієго (Каліфорнія) і…

24 хв. ago

Роботи на 10 хвилин: Джеймі Олівер поділився рецептом простого кавового торта

Ніщо не зрівняється зі смаком чашки чаю у холодну погоду і ще краще, коли до…

35 хв. ago

90 днів спокою: які нові правила чекають на військовозобов’язаних

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на термін до 90 днів, тобто приблизно…

46 хв. ago

Запах вбивці: у справі Фаріон з’явилися нові докази, стверджує адвокатка її доньки

Нові докази у справі вбивства Ірини Фаріон свідчать про те, що підозрюваний В'ячеслав Зінченко був на місці злочину.…

55 хв. ago