Від лютого 2022 року, тобто від початку повномасштабного вторгнення Росії, українські громадяни та бізнес придбали на ринкових умовах облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) на понад 1 трлн гривень. Про це інформує Міністерство фінансів України.
Зазначається, що ці кошти відіграли суттєву роль у підтримці фінансової стабільності країни в умовах війни.
“Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати понад 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році”, — наголосив міністр фінансів Сергій Марченко.
Він додав, що після міжнародної допомоги інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету.
Всього в обігу перебуває ОВДП на понад 1,6 трлн гривень, з яких частка комерційних банків – 42,2%, Нацбанку – 41,5%, юридичних осіб – 10%, фізичних осіб – 3,8%, нерезидентів – 2,4%, територіальних громад – 0,1%.
Зазначається, що громадяни та представники бізнесу підвищили свою зацікавленість у купівлі ОВДП. З 24 лютого 2022 року обсяг вкладень фізичних осіб виріс більш ніж у 2,4 раза, а юридичні особи збільшили свої інвестиції в ОВДП у 2 рази.
Також, як повідомляється, за період з січня 2022 по березень 2024 року українським фізичним і юридичним особам (без банків) виплачено купонного доходу на суму 31,5 млрд грн. Іноземні інвестори за цей період отримали 19 млрд грн.
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…