Третьому за величиною банку Росії, Газпромбанку, і шести його закордонним філіям завдано потужного санкційного удару.
США ввели санкції проти Газпромбанку, третього за величиною російського банку, і шести його іноземних філій. Цей крок став частиною стратегічної кампанії з обмеження фінансових можливостей Росії у війні проти України. Санкції спрямовані на позбавлення Кремля інструментів обходу раніше накладених обмежень і зниження здатності фінансувати армію, пише Reuters.
Міністр фінансів США Джанет Єллен наголосила, що ці заходи ще сильніше вдарять по військовій могутності Росії:
«Ми робимо Кремлю складніше обходити санкції, а також ускладнюємо фінансування та оснащення російської армії».
Крім Газпромбанку, санкції торкнулися понад 50 міжнародно пов’язаних російських банків, 40 реєстраторів цінних паперів і 15 високопоставлених російських фінансових чиновників.
Під санкції потрапили 11 нових представників ЦБ РФ, які беруть участь у просуванні СПФС і підтримці міжнародних фінансових операцій Росії.
Це рішення ухвалено в контексті останніх подій, коли президент Джо Байден схвалив постачання Україні ракет більшої дальності. Київ тепер може завдавати ударів глибше на території Росії. Водночас у Пентагоні оголосили про новий пакет військової допомоги для України на суму $275 мільйонів, включно з протипіхотними мінами.
Газпромбанк залишався одним з останніх великих банків Росії, які не потрапили під санкції. Раніше його було виключено з обмежень через його ключову роль у забезпеченні платежів за російський природний газ, який у 2022 році становив значну частку енергетичного імпорту Європи.
Зараз залежність Європи від російського газу скоротилася до 18%. Альтернативні поставки, як-от скраплений газ зі США та Катару, дали змогу ЄС суттєво знизити енергетичну залежність. У 2027 році Євросоюз планує повністю відмовитися від російського газу.
Однак, незважаючи на значне скорочення поставок газу, Росія продовжувала використовувати Газпромбанк для оплати контрактів, а також для компенсації сімей загиблих солдатів і виплат військовослужбовцям. Тепер ці операції опиняться під ще більшим тиском.
Канада і Великобританія раніше ввели санкції проти Газпромбанку. США вирішили посилити загальний економічний фронт проти Росії, заявивши, що обмеження стануть серйозним бар’єром для фінансування бойових дій.
Експерти вважають, що введення санкцій проти Газпромбанку може стати переломним моментом для російської фінансової системи. Скорочення можливостей міжнародних транзакцій і втрата активів за кордоном ще сильніше вдарять по економіці, яка вже зіткнулася з кризою.
Україна, зі свого боку, має намір до кінця року зупинити транзит російського газу через свою територію, що остаточно позбавить Європу поставок за цими маршрутами.
Енергетична залежність та економічна ізоляція продовжують посилюватися, наближаючи Росію до нових викликів на тлі зростаючої міжнародної підтримки України.
Внаслідок ракетних ударів ЗСУ по території Курської області зазнав поранень високопоставлений генерал Північної Кореї. Відповідну…
Президент Російської Федерації Володимир Путін записав звернення щодо удару по Україні новою балістичною ракетою з…
З 1 грудня 2024 року в Україні буде внесено зміни до процесу бронювання працівників від…
У російському Краснодарі надвечір спалахнула масштабна пожежа. Місцева влада заявляє, що то горить "суха рослинність".…
Найвища та найнижча жінка світу зустрілися вперше у Лондоні. Йоті Амге з Індії та Румейса Геглі разом…
Зима – період, коли харчування має бути особливо збалансованим та ситним. Фахівці радять їсти сезонні…