В Україні стрімко зростає кількість справ про банкрутство фізичних осіб — цьогоріч вже відкрито 651 справу, що перевищує показники за весь минулий рік. Як повідомляє Верховний суд України, лише за останні чотири місяці кількість таких справ зросла майже вдвічі.
Як повідомляє Опендатабот, 64% банкрутів — це українці віком від 25 до 45 років, які потрапили у фінансові труднощі. Ще 28,7% заявників становлять особи старше 45 років. Примітно, що жінки складають трохи більшу частку банкрутів (51%), тоді як чоловіки — 48%.
Найбільше справ про банкрутство зосереджено у Києві: 95 випадків або 15% від загальної кількості. Друге місце займає Київська область із 58 справами (9%), а третє — Дніпропетровщина, де зафіксовано 53 справи (8%).
Денис Лихопьок, адвокат і арбітражний керуючий, вважає, що зростання кількості банкрутств — це не раптовий сплеск, а «відкладений попит». За його словами, на початку війни українці зосереджувалися на питаннях виживання, а не на розв’язанні фінансових проблем. Крім того, під час воєнного стану діяв мораторій на стягнення більшої частини боргів, який скасували нещодавно.
«Після скасування мораторію виконавці почали активніше нагадувати боржникам про їхні зобов’язання. Це змусило багатьох шукати вихід у процедурі неплатоспроможності. До того ж, зараз уже є позитивна судова практика у питаннях банкрутства фізичних осіб, що робить цей шлях привабливішим для тих, хто потрапив у скрутне становище», — коментує Лихопьок.
Нагадаємо, що Верховна Рада дозволила українцям оголошувати себе банкрутами ще у 2018 році, а з 2019 року процедура набула повної сили. Відтоді фізичні особи, які потрапили у скрутне фінансове становище, можуть ініціювати процес банкрутства для звільнення від боргів.
Згідно з даними, за перші п’ять місяців 2024 року 343 українців подали на банкрутство, що у 2,2 рази більше, ніж за аналогічний період 2023 року. Загалом за останні п’ять років в Україні відкрито майже 2 тисячі справ про банкрутство фізичних осіб.
Відповідно до даних Верховного суду, найменше справ про банкрутство було відкрито у 2019 році, коли новий закон лише набув чинності — всього 22 випадки. Відтоді кількість справ зростає: у 2020 році — у 8,3 рази, а у 2021 році — у 2,7 рази.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…