З 1 лютого 2025 р. в Україні набувають чинності нові обмеження на грошові перекази між фізичними особами. Без підтвердження джерел доходів максимальна сума переказів із картки на картку в межах одного банку становитиме від 50 до 150 тис. грн на місяць. Даною інформацією діляться “Стіна”.
Як повідомляється, це обмеження діятиме до літа, після чого верхня межа планується знизити до 100 тис. грн на місяць. А для деяких категорій обмеження 50 тис. грн встановлять уже з наступного місяця.
У НБУ зазначили, що запровадження нових лімітів спрямоване на посилення контролю за фінансовими операціями та боротьбу з незаконними схемами, такими як використання “дропів” — осіб, які надають свої банківські картки третім особам для проведення сумнівних транзакцій.
Національний банк України наголошує, що ці заходи допоможуть у боротьбі з тіньовою економікою та ухиленням від сплати податків. Проте поріг у 150 тисяч грн є максимальним. Для клієнтів із високою категорією ризику ліміт становитиме 50 тис. грн на місяць. Для решти – 150 тис. грн із лютого та 100 тис. грн з 1 червня 2025 року.
Йдеться не лише про перекази з картки на картку — P2P-операції, які Нацбанк України вже обмежив 150 тис. грн на місяць в одному банку, а про всі операції з поточних рахунків на користь фізичних осіб, у тому числі на IBAN.
Ліміти, зазначені в меморандумі, стосуються виключно клієнтів, які не надали документального підтвердження своїх доходів, особливо визначених як висококорискові.
“По суті, у них немає жодних документів! Останніх, за оцінками банків, не більше 1% від усієї клієнтської бази. Так, лише 1%, але саме вони активно задіяні в мережі “дропів” і є основою цього мільярдного “дроп-трафіку””, – написав голова НБУ у fb.
У НБУ також додали, що у разі значних накопичень або додатково підтверджених доходів, ліміти для клієнтів встановлюватимуться індивідуально з урахуванням рівня доходів, інформацію про які планують збирати автоматично з наявних ресурсів. Крім того, для збільшення ліміту клієнт може подати заяву, додавши документи, які б підтверджували законність походження коштів.
Обмеження не поширюються на зарплати, волонтерські збори та інші операції із легальними доходами. Ці заходи спрямовані на боротьбу з тіньовою економікою та запобігання використанню банківських карток у протиправних цілях.
“Якщо ви працюєте “у білу”, отримуєте “білу” зарплату або можете іншим способом документально підтвердити свої доходи або статки, то для вас взагалі нічого не зміниться”, – запевнив Пишний.
Іншими словами, якщо, наприклад, банк бачить, що всі ваші надходження — це надходження від вашого роботодавця у вигляді заробітної плати та накопичення також із цих доходів, і ця сума перевищує 100 тис. грн. або навіть 400 тис. грн. за певний період часу, у них немає жодних питань і не будуть вас жодним чином обмежувати.
Як не потрапити під підозру?
Перевіряються зв’язки клієнта з відомими схемами шахрайства, дроп-мережами чи підозрілими організаціями.
Враховуючи, що банки активно використовують механізми для виявлення підозрілих операцій, щоб уникнути неприємностей та можливих блокувань, у НБУ радять уникати великих зарахувань, особливо через платіжні термінали, уникати частих зарахувань дрібних сум від різних фізосіб, а також уникати розкидання грошей через свій рахунок . Також важливо дотримуватись наступних рекомендацій:
У горах Буковини ведмеді через незвично теплу зиму відмовилися від зимової сплячки. Замість того, щоб ховатися у…
З початку 2024 року в Україні закрили 127 відділень банків. Про це повідомив голова Комітету Верховної…
В Україні середня зарплата чиновників у центральних державних органах у грудні 2024 року сягнула 79,8 тис. грн.…
В Україні можуть змінитися підходи до організації канікул для школярів. Голова постійної комісії освіти і…
Попри те, що офіційний мобілізаційний вік в Україні становить 25 років, деяких громадян можуть мобілізувати до досягнення…
У лютому Головна санітарна інспекція (GUS) розпочне масштабну перевірку карток вакцинації дітей по всій Польщі.…