Categories: Фінанси

Ці гроші банки не візьмуть: які долари можуть стати проблемою при обміні

Банки та обмінні пункти в Україні мають право відмовитися від прийому певних купюр іноземних валют, включаючи долари США, якщо вони не відповідають вимогам щодо якості. Це цілком законно і узгоджується з чинними правилами, які передбачають відмову у разі пошкоджень банкнот.

Які банкноти можуть не прийняти

Національний банк України (НБУ) уточнює, що йдеться про купюри, які мають пошкоджені елементи дизайну або захисту. До таких належать банкноти з порушеннями друку, змінами кольору паперу або зображень. Також банки можуть відмовитися приймати:

  • порвані або різані купюри;
  • обпалені, старі чи гнилі банкноти.

У серйозних випадках банкноти можна здати на інкасо, проте за цю послугу доведеться заплатити. Водночас зім’яті, злегка забруднені або потерті долари повинні прийматися до обміну, як повідомляють у НБУ. Також банк може відмовити у разі загального забруднення, особливо якщо ці дефекти помітні в ультрафіолетових променях.

Що робити, якщо відмовляють у прийомі

НБУ підкреслює: банкам та небанківським фінустановам заборонено встановлювати обмеження щодо номіналу або року випуску справжніх банкнот іноземної валюти, якщо вони перебувають у належному стані. Тобто старі купюри, але в хорошому стані, українські банки повинні приймати. Відмова у прийомі таких купюр — привід звернутися на гарячу лінію НБУ зі скаргою.

Поради для користувачів обмінників

Перед тим як скористатися послугами обмінного пункту, важливо переконатися в його легальності. На сайті НБУ можна знайти перелік всіх фінансових установ, які мають ліцензію на обмін валют. Обов’язково перевірте, чи зареєстрований обмінник за вказаною адресою та чи співпадає юридична назва на реєстраційних документах і ліцензії з тією, що вказана на сайті. Завжди вимагайте чек після проведення операції.

Користування послугами банків

У банках можуть пропонувати менш вигідний курс, однак вони мають надійнішу інфраструктуру. Випадків відкриття фейкових відділень банків для обману клієнтів та продажу фальшивих доларів не зафіксовано. Якщо плануєте купувати значну суму валюти, варто заздалегідь замовити її телефоном. Наприклад, якщо сума перевищує 400 тисяч гривень в еквіваленті, вам можуть вимагати підтвердження джерела доходу.

Представник одного з банків зауважив, що скарги здебільшого стосуються стану банкнот або року їх випуску, але наголосив, що у касі банку ви точно не купите фальшивку або банкноту, яка не відповідає вимогам центробанку.

Романчук Микола

Recent Posts

Дешевше та ефективно: Україна розробляє дрон для перехоплення «Шахедів» — The Telegraph

Україна активно працює над створенням безпілотника, здатного ефективно протистояти російським дронам-камікадзе Shahed-136, іранського виробництва. Про…

5 хв. ago

Один мобілізований коштує мільйон триста, – економіст про економічне бронювання

Поки в Україні вирішується доля економічного бронювання, економісти попереджають про можливі наслідки для економіки держави.…

11 хв. ago

Топ-10 прокурорів України з захмарними пенсіями: хто отримує мільйони

Українські журналісти розкрили шокуючі деталі: топові прокурори країни отримують такі пенсії, які змусили б вас…

20 хв. ago

Їсти і худнути: ці продукти допоможуть у боротьбі із зайвою вагою

Скинути вагу — це завжди виклик, але правильно підібрані продукти можуть зробити процес легшим та…

26 хв. ago

Зеленський обурився корупцією у МСЕК, фальшивою інвалідністю прокурорів та скликав РНБО

Президент України Володимир Зеленський різко відреагував на корупційні схеми в медико-соціальних експертних комісіях (МСЕК). У…

60 хв. ago

Ексмера Владивостока, засудженого на 15 років, відправляють на фронт в Україну

Колишній мер Владивостока Ігор Пушкарьов, якого засудили на 15 років за корупцію, тепер підписав контракт…

1 годину ago