Міжнародний валютний фонд (МВФ) знову нагадав Україні, що гроші не падають з неба. У новому меморандумі про економічну та фінансову політику, який з’явився на сайті організації, йдеться про додаткові вимоги, які Україна має виконати до кінця 2024 року, щоб отримати черговий транш фінансової допомоги.
Зокрема, від української влади вимагається ухвалити закон про перезавантаження Рахункової палати, а також внести зміни до закону про правотворчу діяльність, аби забезпечити функціональну незалежність НКРЕКП (Національної комісії з регулювання енергетики та комунальних послуг). До того ж, потрібно повністю укомплектувати наглядову раду “Укренерго” — з семи членів три мають бути від держави, а чотири — незалежні експерти з-за кордону. Звісно, незалежні, але саме ті, які подобаються МВФ.
Також Національний банк України до кінця жовтня має розібратися, що робити в разі, якщо все піде не за планом. Інакше кажучи — оцінити фінансові ризики та придумати плани Б, В і ще пару літер на випадок, якщо ситуація в країні стане ще більш “непередбачуваною”.
Але це ще не все: деякі вже озвучені раніше “маяки” трохи пересунули в часі. Наприклад, аудит НАБУ тепер заплановано не на вересень 2024-го, а аж на січень 2025-го, бо, мабуть, краще перевіряти, коли святкові настрої сплинуть. Зміни до Кримінального процесуального кодексу також відтермінували — дають Україні трохи більше часу.
Окрім основних пунктів, МВФ висунув ще декілька задач. Ось що планується:
МВФ уже схвалив п’ятий перегляд розширеної угоди в рамках Програми розширеного фінансування (EFF), що дозволило виділити Україні близько 1,1 мільярда доларів. Уся ця сума піде на підтримку бюджету.
Водночас фонд відзначає, що перша половина 2024 року виявилася для української економіки кращою, ніж очікувалося, — інфляція була під контролем, резерви були на рівні, а зростання трималося завдяки зовнішній допомозі. Але ось друге півріччя і прогнози на 2025 рік виглядають менш оптимістичними. Російські атаки на енергетичну інфраструктуру та загальна невизначеність щодо війни все ще залишаються ключовими проблемами, які, схоже, ні куди не зникнуть.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…