В Україні відчутно зростає попит на іноземну валюту з боку населення, але, сподіваються експерти, це ситуативний сплеск. За даними НБУ, у квітні 2024-го населення придбало 1,95 млрд доларів, а у травні — вже 2,24 млрд доларів. Експерти кажуть, що останнім часом кількість операцій та обсяг купівлі валюти дійсно збільшуються через те, що головним чинником, який впливає на зміну попиту на купівлю валюти, є зниження курсу національної валюти.
“Попит на купівлю безготівкової та готівкової валюти помітний та зростає з місяця в місяць, — зазначив у розмові з Фокусом директор департаменту роздрібних клієнтів Кредобанку Олександр Супрунович. — За перші п’ять місяців 2024 року обсяги купівлі готівкової валюти зросли більш ніж удвічі. Обсяги купівлі безготівкової валюти через застосунок онлайн-банкінгу (без підтверджуючих документів) також зросли, але не так суттєво – на 22%”.
Попит на купівлю валюти залишається стійким в усіх сегментах валютного ринку, погоджується директорка з маркетингу Unex Bank Аліна Компанець. “Відчутно скоротився лише попит на купівлю безготівкової валюти з розміщенням її на тримісячному вкладі. Адже в українців ще минулого року з’явилася можливість купувати валюту онлайн в межах 50 000 грн на місяць без додаткових умов”, — зазначила експертка у коментарі Фокусу.
При цьому ж в останній місяць через посилення девальваційних очікувань, викликаних підвищеною курсовою волатильністю, спостерігається відчутне зростання попиту на придбання іноземної валюти, додала експертка. Це добре видно за статистикою чистої купівлі валюти населенням. В останній тиждень травня та перший тиждень червня тижневий показник зріс в середньому до $300 млн. Хоча зазвичай він становить $150-200 млн. Але, зазначила Компанець, це здебільшого ситуативний сплеск.
Обговорюючи питання, яку валюту сьогодні краще придбати, якщо є така можливість, експерти кажуть, що все залежить від потреб та мети. Долар є і залишатиметься головною іноземною валютою в Україні, проте якщо людині потрібні саме євро, наприклад, для поїздки, або щоб переслати родині в Європу, звісно, більш логічним буде придбання євровалюти.
Водночас експерти наголошують, що при купівлі долару чи євро виправданою буде лише довгострокова інвестиція. Якщо ж використовувати придбання валюти, як засіб зберігання коштів, то радити складно, бо інфляція властива не лише гривні. Зрештою багато залежить від того, про яку суму йдеться, до того ж, варіанти не обмежуються придбанням валюти. Є можливість розмістити кошти на гривневих вкладах, або, якщо йдеться про значні суми (понад 100 тис грн), придбати гривневі або валютні облігації — ОВДП.
Експерти наголошують, що при купівлі долару чи євро виправданою буде лише довгострокова інвестиція
На понеділок, 3 червня середній готівковий курс долара складав 40,43/41,07 грн, євро — 43,90/44,69 грн. Через два тижні, на понеділок 17 червня 2024 курс складав 40,47/41,05 та 43,52/44,29 грн відповідно.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…