У сучасному світі люди активніше використовують банківські картки для оплати товарів та послуг. Але жителі України стали частіше робити запаси готівки за останні пів року.
Як повідомляє пресслужба Національного банку України, у країні збільшилося використання готівки. Так, станом на 1 липня 2024 року, в обороті перебувало 800,9 мільярда гривень, тоді як на початку року це число було на 36,5 мільярда гривень або на 4,8% менше.
“Отже, темпи зростання готівки в обігу цьогоріч залишаються невисокими та пов’язані насамперед із сезонними факторами. Адже традиційно влітку пожвавлюється попит на готівку”, – додали в НБУ.
Проте, як повідомляється, українці все ж таки вважають за краще мати певний запас готівки. Однією з головних причин стало регулярне відключення електроенергії, яке відбувається через масовані атаки російських військ на об’єкти критичної інфраструктури України.
У Нацбанку зазначили, що у липні в обороті перебуває 2,7 мільярда банкнот різного номіналу на суму 793,5 мільярда гривень. Українці активно використовують і монети. В обігу 14,7 мільярда примірників на 7,3 мільярда гривень.
Згідно зі статистикою НБУ, на 1 липня на одного жителя країни припадало 65 банкнот та 181 монету. Найчастіше в обігу ходять купюри номіналом 500 гривень та монети 10 копійок. Найрідше українці використовують банкноти у 50 гривень та монети номіналом 10 гривень.
Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…
Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…
Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…
Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…
На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…
Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…