У сучасному світі люди активніше використовують банківські картки для оплати товарів та послуг. Але жителі України стали частіше робити запаси готівки за останні пів року.
Як повідомляє пресслужба Національного банку України, у країні збільшилося використання готівки. Так, станом на 1 липня 2024 року, в обороті перебувало 800,9 мільярда гривень, тоді як на початку року це число було на 36,5 мільярда гривень або на 4,8% менше.
“Отже, темпи зростання готівки в обігу цьогоріч залишаються невисокими та пов’язані насамперед із сезонними факторами. Адже традиційно влітку пожвавлюється попит на готівку”, – додали в НБУ.
Проте, як повідомляється, українці все ж таки вважають за краще мати певний запас готівки. Однією з головних причин стало регулярне відключення електроенергії, яке відбувається через масовані атаки російських військ на об’єкти критичної інфраструктури України.
У Нацбанку зазначили, що у липні в обороті перебуває 2,7 мільярда банкнот різного номіналу на суму 793,5 мільярда гривень. Українці активно використовують і монети. В обігу 14,7 мільярда примірників на 7,3 мільярда гривень.
Згідно зі статистикою НБУ, на 1 липня на одного жителя країни припадало 65 банкнот та 181 монету. Найчастіше в обігу ходять купюри номіналом 500 гривень та монети 10 копійок. Найрідше українці використовують банкноти у 50 гривень та монети номіналом 10 гривень.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…