Categories: Фінанси

Не тільки військовий збір: Кабмін готує величезний пакет збільшення податків у бюджет-2024

Уряд України представив новий законопроєкт, який передбачає значне підвищення податків. Зокрема не тільки військового збору, а й акцизного податку. Документ наразі очікує розгляду. 

Документ опублікував народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк. Сам законопроєкт доступний для ознайомлення. Запропоновані зміни в податковій політиці можуть забезпечити додаткові надходження до державного бюджету на 2024 рік в розмірі 140 мільярдів гривень. Зокрема, це включає підвищення військового збору до 5%, нові ставки на різні категорії доходів і операцій, а також введення нових податків та зборів.

Основні зміни, які очікуються

Військовий збір

  • Ставка військового збору буде підвищена до 5% на доходи, згідно з статтею 163 Податкового кодексу.
  • Юридичні особи зобов’язані сплачувати 1% від доходів, отриманих від будь-якої діяльності.
  • Для фізичних осіб-підприємців, які обрали першу, другу та четверту групу єдиного податку, встановлено ставку 5% від суми, що дорівнює двом мінімальним заробітним платам на місяць. Для ФОП третьої групи ставка становитиме 1% від доходу.
  • Військовий збір у розмірі 5% буде встановлено на операції з банківськими металами.
  • Встановлено ставку 30% від вартості реалізованих ювелірних виробів із золота, платини і дорогоцінного каміння.
  • Для набуття легкових автомобілів буде введено військовий збір у розмірі 15% від їх вартості.
  • 5% військового збору також стягуватиметься з доходу від продажу нерухомого майна (один об’єкт протягом звітного року).
  • Постачальники електронних комунікаційних послуг повинні сплачувати 5% від доходу, отриманого від кінцевих користувачів послуг.

Авансові внески з податку на прибуток підприємств

Підприємства, що займаються роздрібною торгівлею пальним, зобов’язані щомісяця сплачувати авансові внески у розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати за кожен кубічний метр резервуарів для зберігання пального.

Акцизний податок

Запропоновано ввести специфічну ставку акцизного податку у розмірі 0,1 євро за літр напою.

Цей законопроєкт передбачає суттєве підвищення податкового навантаження і має на меті забезпечити додаткові надходження до бюджету. Наразі документ очікує на розгляд урядовими органами для подальшого ухвалення.

Нагадаємо, вранці 18 липня депутат оприлюднив інформацію про можливе підвищення військового збору до 5%, але згодом видалив свій пост у Telegram. Відповідно до його пояснень, деякі адміністратори Telegram-каналів неправильно інтерпретували його заяву, стверджуючи, що відповідальність за підвищення збору лежить на Верховній Раді, а не на Кабінеті Міністрів.

Депутат звернувся до адміністраторів популярних Telegram-каналів, які частково використовують інформацію та додають власні припущення, з пропозицією провести безплатну лекцію на тему “Чим Уряд відрізняється від Ради”.

Народний обранець підтвердив, що інформація про плани підвищити військовий збір залишається актуальною, попри те, що пост було видалено.

Що раніше говорили про підвищення податків на військовий збір

Питання про можливе підвищення ставки військового збору до 5% не нове. Як повідомляло видання Forbes наприкінці травня, Міністерство фінансів активно працює над таким законопроєктом. Джерела в Кабінеті Міністрів та Верховній Раді зазначали, що військовий збір можуть підвищити з нинішніх 1,5% до 5%. Також розглядається можливість введення такої ж ставки для фізичних осіб-підприємців, що працюють на спрощеній системі оподаткування.

Причини для підвищення податків пов’язані з необхідністю забезпечення збільшення військових витрат. Джерела в фінансовому комітеті Верховної Ради зазначають, що додаткові потреби держбюджету оцінюються в 400-500 млрд гривень.

Згідно з оцінками Forbes, підвищення ставки військового збору до 5% може принести додаткові 90-100 млрд грн до бюджету на рік, без урахування можливого запровадження збору для фізичних осіб-підприємців.

Ольга Степанова

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

5 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

5 години ago