Банківські установи прискіпливіше перевірятимуть представників бізнесу. Під фінансовий моніторинг можуть попасти будь-які документи: звітність, виписки, навіть господарські договори. Це потрібно для виявлення шахрайських дій та запобігання відмивання коштів/фінансування тероризму.
Деталі повідомили фахівці порталу 7eminar.
Національний банк розіслав фінансовим установам лист №25-0009/16834 “Про надання рекомендацій з питань здійснення фінансового моніторингу”. У ньому міститься інформація про виявлення фіктивних документів, які бізнес надає на запит банкам під час перевірок.
Останнім часом побільшало випадків підроблення виписок з рахунків, фінансової звітності та платіжних інструкцій. Компанії надають фальшиві документи, аби підтвердити законну господарську діяльність. Але це створює ризик незаконних операцій, зокрема відмивання коштів.
Тож до посиленого моніторингу варто готуватися:
Ретельні перевірки чекають фінансову звітність компаній, платіжні інструкції на підтвердження сплати податків, комунальних платежів тощо, виписки за рахунками і господарські договори. Плюс банки будуть цікавитися, чи співпадають фінансові потоки підприємства з діяльністю. Вони відстежуватимуть обсяг і частоту транзакцій, аби знайти нетипові перекази.
Після виявлення фальшивих документів наслідки для бізнесу будуть неприємними.
“У випадках підтвердження фактів надання клієнтом підроблених документів банк зобов’язаний відмовити в обслуговуванні / закрити рахунок відповідно до статті 15 Закону про ПВК/ФТ та повідомити про це спеціально уповноваженому органу у встановленому законодавством порядку”, — йдеться у листі.
Інші заходи включають:
Плюс компанія може стикнутися з проблемами при відкритті нового рахунку в банку. Адже установи мають повноваження обмінюватися даними про ненадійних клієнтів, навіть якщо вони становлять банківську таємницю.
Щоб уникнути санкцій, необхідно прозоро вести господарську діяльність, не займатися шахрайськими діями, правильно оформлювати документи і швидко реагувати на запити.
Суглоби – це складні структури, які дозволяють нам рухатися. З віком вони зношуються, що може…
В Україні напередодні Великодня з’явився неоднозначний кулінарний експеримент — паски з додаванням канабісу. Однак така інновація викликала різку критику з боку…
Українці, які підлягають призову на військову службу, які офіційно залишили країну до повномасштабної війни, тепер…
Глава української держави Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження військового стану та мобілізації. Вони діятимуть…
Українцям показали, як відрізняються ціни на курячі яйця в супермаркетах і на ринках перед Великоднем. Про…
Українці, які отримують державну допомогу, таку як пенсії, субсидії чи інші соціальні виплати, зобов'язані оперативно…