Categories: Фінанси

У Дубаї вперше у світі випущено золоту купюру (відео)

У Дубаї випущено золоту сувенірну банкноту, що складається з 0,1 грама золота і має вартість приблизно в $50. Банкнота зроблена з паперу, на ньому зображені визначні пам’ятки Дубая. Як і всі гроші, вона має свій серійний номер, але платіжним засобом не є, це просто колекційний сувенір. Виготовив банкноту потомствений ювелір у п’ятому поколінні Рахул Сагар. Про це пише Siasat.

Купюра з 24-каратного золота зроблена з використанням найновіших виробничих процесів, коли тонкий шар золота вагою 0,1 г міститься між шарами полімерної підкладки, яка захищає золото і робить його довговічним.

Унікальність купюри в тому, що, з одного боку, ви тримаєте в руках ніби звичайний (тільки неймовірно красивий) гнучкий папірець, але, з іншого боку, золото, яке в ньому міститься, завжди може бути використане знову.

Презентуючи новинку засновник Dian Jewellery Рахул Сагар сказав: «Ми раді представити перший в Дубаї сувенір із 24-каратного золота, що є свідченням нашої відданості інноваціям і нашої багатої спадщини майстерності виготовлення золота. Наша мета – показати розкіш Дубаю, запропонувавши мешканцям і відвідувачам пам’ятні сувеніри, які залишаються поза часом».

Банкноти доступні в магазинах Dian Jewellery та Shantilal Jewellers на Золотому ринку Дубая. Також їх можна придбати онлайн на сайті Dian Jewellery. Коштують вони по 159 дирхамів кожна (це близько $50) та мають спеціальну обкладинку.

До слова, ціни на золото можуть злетіти до 3500 доларів за унцію до кінця 2025 року, якщо інфляція почне зростати. Про це повідомляє Business Insider з посиланням на прогноз президента Yardeni Research Еда Ярдені.

Голова Yardeni Research прогнозує, що до кінця наступного року ціни на золото можуть зрости до 3500 доларів або на 49%. Це пов’язано з тим, що інфляція може піти тим шляхом, яким вона пішла в 1970-х роках, коли ціни почали зростати по спіралі й золото подорожчало з 35 доларів за унцію до піка в 665 доларів за унцію.

Ольга Степанова

Recent Posts

У РФ утворилася гігантська радіолокаційна діра

За останні пару місяців Україна вивела з ладу три стратегічні радіолокаційні системи (РЛС) Росії.

8 хв. ago

Як скласти гардероб на літо: 7 порад для жінок

Літо - час яскравих кольорів, легких тканин і сміливих експериментів зі стилем

20 хв. ago

Стало відомо про особливості iPhone 16 Pro

Нове покоління iPhone 16 Pro обіцяє здивувати користувачів не лише покращеними функціями, а й зовнішніми…

23 хв. ago

Курс долара в Україні: експерти оцінили, чому дешевшає гривня

Нещодавнє послаблення офіційного курсу гривні, яке розпочалося 20 травня, не було викликане збільшенням попиту на…

38 хв. ago

Всіх на перекомісію: що чекає колишніх “обмежено придатних” у червні

Військовозобов’язані чоловіки зі статусом "обмежено придатний" з 1 червня повинні повторно пройти ВЛК для отримання нового статусу.

53 хв. ago

Швеція оголосила найбільший пакет допомоги Україні

Уряд Швеції оголосив про новий пакет військової допомоги для України.

1 годину ago