Categories: Фінанси

Банківські шахраї активізувались в Україні: які схеми використовують зловмисники

В Україні шахраї активно використовують телефонне шахрайство та фішинг, щоб виманити конфіденційні банківські дані громадян. Найкращий захист – ніколи не повідомляти CVV-коди, одноразові паролі та одразу звертатися до банку в разі підозрілих дій.

Про це повідомило Міністерство юстиції України. Найбільш поширеними методами шахрайства є телефонні дзвінки від псевдопрацівників банку та фішингові атаки.

  • телефонне шахрайство;

Шахраї телефонують, представляючись працівниками банку. Вони розповідають про нібито проблеми з вашою карткою чи рахунком і вимагають терміново надати конфіденційну інформацію: CVV-код, одноразовий пароль із SMS чи навіть логін і пароль до інтернет-банкінгу. Часто такі дзвінки супроводжуються тиском або залякуванням, щоб жертва не встигла обдумати ситуацію.

  • фішинг.

Шахраї надсилають підроблені електронні листи, повідомлення в месенджерах або SMS, що імітують офіційні повідомлення банків чи інших фінансових установ. У таких повідомленнях містяться посилання на фальшиві вебсайти, які зовнішньо виглядають як справжні. На цих сайтах у користувачів запитують банківські дані або пропонують “перевірити рахунок”, що насправді завершується крадіжкою інформації.

Щоб уникнути фінансових втрат через шахрайство, варто дотримуватися простих, але дієвих правил. А саме:

  • ніколи не розголошуйте CVV-код чи одноразові паролі: банківські працівники не мають права запитувати такі дані телефоном чи через повідомлення;
  • перевіряйте сайти, на яких вводите платіжну інформацію: справжній сайт банку завжди має офіційний домен. Якщо вас перенаправляють за посиланням, переконайтеся, що воно не виглядає підозріло (наприклад, зайві символи чи помилки у назві);
  • ігноруйте підозрілі повідомлення: якщо лист чи SMS виглядають сумнівно (наприклад, містять граматичні помилки, підозрілу термінологію або викликають паніку), не відкривайте посилання, що додаються;
  • будьте обережними зі дзвінками: якщо вам телефонують із нібито банку, краще завершити розмову і самостійно зателефонувати до установи за офіційним номером, який вказаний на вашій картці.
  • терміново зателефонуйте в банк: негайно зверніться за номером, вказаним на звороті вашої картки, та повідомте про ситуацію, вимагайте блокування рахунку або коштів;
  • блокуйте підозрілі транзакції: якщо вже були списані гроші, попросіть банк заблокувати несанкціоновані операції;
  • зверніться до кіберполіції: заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції або зателефонуйте за номером 0 800 505 170;
  • слідкуйте за своїми рахунками: перевіряйте історію операцій у своєму інтернет-банкінгу. Якщо помітили підозрілі дії, повідомте про це банк.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

В Таганрозі пролунали “планові” вибухи біля аеропорту

Вночі 17 грудня у Таганрозі, що в Ростовській області РФ, лунали "планові" вибухи та стрілянина…

11 хв. ago

Назвали мету заяв Путіна про «нелегітимність» влади України

Російський правитель Володимир Путін заявив, що зміна української влади є передумовою для переговорів із Росією,…

23 хв. ago

Українцям розповіли, чи будуть вихідними Різдво та Новий Рік

Незважаючи на продовження повномасштабного російського вторгнення українці готуються до зимових свят за особливих умов воєнного стану. Офіційні…

36 хв. ago

«Укрзалізниця» призначила додаткові потяги  на свята

В Україні побільшає потягів перед різдвяними та новорічними святами. Про це повідмоляє «Укрзалізниця». «Робимо все можливе, щоб…

46 хв. ago

США буде вважати ескалацією вторгнення північнокорейських військ в Україну

Можливе введення північнокорейських військових в Україну для участі в бойових діях буде розцінюватися Сполученими Штатами…

56 хв. ago

Стало відомо, скільки доведеться жити із графіками відключення світла

У Міністерстві енергетики спрогнозували, скільки українцям доведеться жити із графіками відключень світла. Як передає "Хвиля", про це повідомив заступник…

1 годину ago