В Україні шахраї активно використовують телефонне шахрайство та фішинг, щоб виманити конфіденційні банківські дані громадян. Найкращий захист – ніколи не повідомляти CVV-коди, одноразові паролі та одразу звертатися до банку в разі підозрілих дій.
Про це повідомило Міністерство юстиції України. Найбільш поширеними методами шахрайства є телефонні дзвінки від псевдопрацівників банку та фішингові атаки.
Шахраї телефонують, представляючись працівниками банку. Вони розповідають про нібито проблеми з вашою карткою чи рахунком і вимагають терміново надати конфіденційну інформацію: CVV-код, одноразовий пароль із SMS чи навіть логін і пароль до інтернет-банкінгу. Часто такі дзвінки супроводжуються тиском або залякуванням, щоб жертва не встигла обдумати ситуацію.
Шахраї надсилають підроблені електронні листи, повідомлення в месенджерах або SMS, що імітують офіційні повідомлення банків чи інших фінансових установ. У таких повідомленнях містяться посилання на фальшиві вебсайти, які зовнішньо виглядають як справжні. На цих сайтах у користувачів запитують банківські дані або пропонують “перевірити рахунок”, що насправді завершується крадіжкою інформації.
Щоб уникнути фінансових втрат через шахрайство, варто дотримуватися простих, але дієвих правил. А саме:
Вночі 17 грудня у Таганрозі, що в Ростовській області РФ, лунали "планові" вибухи та стрілянина…
Російський правитель Володимир Путін заявив, що зміна української влади є передумовою для переговорів із Росією,…
Незважаючи на продовження повномасштабного російського вторгнення українці готуються до зимових свят за особливих умов воєнного стану. Офіційні…
В Україні побільшає потягів перед різдвяними та новорічними святами. Про це повідмоляє «Укрзалізниця». «Робимо все можливе, щоб…
Можливе введення північнокорейських військових в Україну для участі в бойових діях буде розцінюватися Сполученими Штатами…
У Міністерстві енергетики спрогнозували, скільки українцям доведеться жити із графіками відключень світла. Як передає "Хвиля", про це повідомив заступник…