В Україні шахраї активно використовують телефонне шахрайство та фішинг, щоб виманити конфіденційні банківські дані громадян. Найкращий захист – ніколи не повідомляти CVV-коди, одноразові паролі та одразу звертатися до банку в разі підозрілих дій.
Про це повідомило Міністерство юстиції України. Найбільш поширеними методами шахрайства є телефонні дзвінки від псевдопрацівників банку та фішингові атаки.
Шахраї телефонують, представляючись працівниками банку. Вони розповідають про нібито проблеми з вашою карткою чи рахунком і вимагають терміново надати конфіденційну інформацію: CVV-код, одноразовий пароль із SMS чи навіть логін і пароль до інтернет-банкінгу. Часто такі дзвінки супроводжуються тиском або залякуванням, щоб жертва не встигла обдумати ситуацію.
Шахраї надсилають підроблені електронні листи, повідомлення в месенджерах або SMS, що імітують офіційні повідомлення банків чи інших фінансових установ. У таких повідомленнях містяться посилання на фальшиві вебсайти, які зовнішньо виглядають як справжні. На цих сайтах у користувачів запитують банківські дані або пропонують “перевірити рахунок”, що насправді завершується крадіжкою інформації.
Щоб уникнути фінансових втрат через шахрайство, варто дотримуватися простих, але дієвих правил. А саме:
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…