В Україні шахраї активно використовують телефонне шахрайство та фішинг, щоб виманити конфіденційні банківські дані громадян. Найкращий захист – ніколи не повідомляти CVV-коди, одноразові паролі та одразу звертатися до банку в разі підозрілих дій.
Про це повідомило Міністерство юстиції України. Найбільш поширеними методами шахрайства є телефонні дзвінки від псевдопрацівників банку та фішингові атаки.
Шахраї телефонують, представляючись працівниками банку. Вони розповідають про нібито проблеми з вашою карткою чи рахунком і вимагають терміново надати конфіденційну інформацію: CVV-код, одноразовий пароль із SMS чи навіть логін і пароль до інтернет-банкінгу. Часто такі дзвінки супроводжуються тиском або залякуванням, щоб жертва не встигла обдумати ситуацію.
Шахраї надсилають підроблені електронні листи, повідомлення в месенджерах або SMS, що імітують офіційні повідомлення банків чи інших фінансових установ. У таких повідомленнях містяться посилання на фальшиві вебсайти, які зовнішньо виглядають як справжні. На цих сайтах у користувачів запитують банківські дані або пропонують “перевірити рахунок”, що насправді завершується крадіжкою інформації.
Щоб уникнути фінансових втрат через шахрайство, варто дотримуватися простих, але дієвих правил. А саме:
Міністри звернулися до Європейської комісії, виконавчого органу блоку, з проханням внести пропозицію з цього питання…
Зниження мобілізаційного віку в Україні не може бути продиктоване заявами чиновників Білого дому чи будь-кого…
Перед Новим роком багато хто робить генеральне прибирання вдома, але важливо не тільки очистити простір…
В Україні поки немає штрафів за їзду взимку на літній гумі, але законопроєкт із покараннями вже зареєстровано. Він…
Жодного "замороження" війни в Україні Росія не хоче. Про це сказав постпредставник Росії в ООН…
Українських військовослужбовців вивели з напівоточення, в якому вони опинилися південніше міста Курахове в Донецькій області,…