Categories: Фінанси

Банкам “кришка”: У Кабміні розробляють законопроект про розкриття банківської таємниці в Україні

Вчорашня заява міністра фінансів Сергія Марченка про те, що в Україні потрібно скасувати банківську таємницю, виявилася не просто словами.

Як повідомили в уряді, Міністерство фінансів, якому підпорядковується Державна податкова служба, спільно з Національним банком розпочали роботу над законопроектом, який передбачає розкриття в Україні банківської таємниці.

Режим розкриття таємниці та формат, у якому вигляді та за якою процедурою податківці та інші уповноважені органи отримуватимуть дані про рух коштів за рахунком, доки не зрозумілі. Документ опрацьовують.

При цьому у банківській спільноті вважають високою ймовірність того, що документ пройде Верховну Раду та буде підписаний президентом, причому досить оперативно. Там зазначають активізацію влади щодо наповнення державного бюджету, близько половини якого зараз формується за рахунок міжнародної допомоги.

“Ми бачимо чіткі сигнали від Нацбанку та влади загалом щодо посилення контролю над коштами населення та бізнесу на рахунках, у тому числі й у податкових цілях, для наповнення бюджету. Фінансовий моніторинг тільки посилюється, що підтверджується підписанням відповідного меморандуму (про введення з 1 лютого 2025 року ліміту на платежі в межах 50-150 тисяч гривень на місяць – Ред. ) вже 27 банками і двома фінансовими компаніями. Це лише початок. все сильніше і сильніше, а коли підключиться податкова (а вона точно підключиться!), отримавши доступ до інформації про рух коштів за банківськими рахунками, доведеться ще сильніше виправдовуватися та пояснювати кожну копійку на рахунку”, – розповів голова правління системного банку.

На даний момент банки повідомляють податковим органам дані про клієнтів (банківську таємницю) у двох випадках. По-перше, при відкритті та закритті валютного рахунку, коли йдеться про юридичних осіб та фізособи-підприємці. Це відбувається автоматично, а у випадку з ФОП банки звітують про рахунки, відкриті або закриті не тільки клієнтом як підприємцем, але навіть і як фізособою – коли ФОП відкриває собі рахунок як фізособу. Про прості фізособи, якщо вони не є ФОП, у такому форматі не звітують.

Другий варіант надання даних податковим органам – на запит податкового органу за наявності відповідної постанови суду.

Без нього банки не розкривають податківцям дані про клієнтів. Банківські фахівці припускають, що якщо ця ініціатива кабміну Шмигаля буде реалізована, українці почнуть масово забирати свої гроші з українських банків і повернуться до старого та перевіреного способу зберігання своїх заощаджень – тримати кошти під матрасом.

Коломієць Надія

Recent Posts

Готуйтеся до весни заздалегідь: що треба знати про шопінг з Китаю

Замовлення товарів з Китаю набирають оберти серед українців, чому доказ безкінечні відео-розпаковки в соцмережах. То…

43 секунди ago

Російським депутатам дозволили росіян називати “тупими”

Депутат путінської партії "Единая Россия" з республіки Марій Ел Андрій Сакович відреагував на критику щодо…

10 хв. ago

Родинне дерево Дональда Трампа

Обраний президент США Дональд Трамп був тричі одруженим. Він має п’ятьох дітей та 10 онуків. До Білого дому Трамп…

18 хв. ago

Російські дипломати нишком прослизнули до зачиненої частини парламенту Британії

Декілька російських дипломатів, які прийшли на екскурсію будівлею британського парламенту в Лондоні, в якийсь момент…

29 хв. ago

Керівниця Податкової у Києві Ольга Ліщинська звільнена з посади

У Державній податковій службі України відбулись чергові кадрові зміни. Зокрема, звільнено керівницю Головного управління ДПС у…

38 хв. ago

Нова мобілізація, військовий облік 17-річних та штрафи ТЦК: адвокат попередив батьків

За словами юриста Тетяни Козаченко, з моменту набрання чинності законом, який вимагає від 17-річних вставати…

46 хв. ago