Categories: Фінанси

Банки ще більше уріжуть ліміти переказу грошей: обмеження змусять відмовитись від карт

Сім найбільших банків України готуються до впровадження суворіших правил грошових переказів та моніторингу клієнтів. Згідно з інформацією, отриманою Forbes, меморандум знаходиться на стадії завершення, який запровадить суттєві зміни з 1 січня 2025 року, а з 1 червня правила будуть ще суворішими.

Згідно з запропонованою структурою, максимальний щомісячний ліміт переказів спочатку буде встановлений на рівні 150 000 грн. До середини 2025 року цю суму буде знижено до 100 000 грн. Для клієнтів, які віднесені до категорії «ризикованих», ліміт може бути знижений ще більше до 50 000 грн. Щоб перевищити ці порогові значення, фізичні особи повинні надати підтвердження свого доходу.

На додаток до лімітів на перекази будуть введені нові обмеження на керування рахунками. Клієнтам без належної документації дозволять відкривати не більше трьох рахунків в одній валюті.

Крім того, будуть посилені заходи контролю, націлені як на індивідуальних підприємців, які активно переводять кошти, так і на тих, чиї рахунки показують надзвичайно високу активність протягом дня, але надвечір порожніють.

Банки виправдовують ці заходи як спробу відповідати європейським стандартам та виконувати рекомендації Національного банку України. Вони спрямовані на припинення шахрайських дій та протидію таким практикам, як фрагментація бізнесу, коли операції розподіляються за кількома рахунками, щоб уникнути нагляду з боку регулюючих органів.

Карта

Останні статистичні дані показують зростання перекладів IBAN на 26%, що ще більше підштовхує до більш суворого нагляду.

Додаткові плани включають створення реєстру клієнтів, відзначених як підозрілі, розширення доступу до персональних даних через платформу «Дія» та створення механізмів обміну даними між банками, Державною службою фінансового моніторингу, Міністерством юстиції та Податковою службою. Ці спільні зусилля підвищать здатність виявляти та усувати порушення.

Очікується, що підприємці, що особливо перебувають на початкових етапах розвитку бізнесу, зіткнуться з найсуворішими перевірками, тоді як до більш усталених підприємств застосовуватимуться трохи м’якіші правила.

Незважаючи на запевнення банків у тому, що ці заходи необхідні для дотримання нормативних вимог та запобігання шахрайству, зростають побоювання, що нові правила можуть надмірно обмежити доступ до фінансових послуг та посилити державний нагляд за приватною фінансовою діяльністю.

Романчук Микола

Recent Posts

Клієнтів “Ощадбанку” змушують виплачувати кредити, яких вони не брали

Українка опинилася у боржниках "Ощадбанку" через дії шахраїв. У фінустанові не ініціювали повернення коштів, а…

3 хв. ago

Можуть посадити на 12 років: водіїв попередили про сувору заборону

В Україні вже майже три роки триває повномасштабна війна, що внесла зміни в життя кожного…

12 хв. ago

Гарвард рекомендує зробити ці 8 змін у своєму способі життя, щоб жити довше і здоровіше

Довголіття досягають не за допомогою магії чи екстремальних методів, а коригуванням наших звичок і способу…

13 хв. ago

Чоловіки можуть виїхати за кордон під час війни: кого випускатимуть

Громадяни України зі статусом "обмежено придатних" до військової служби мають право на виїзд за кордон…

20 хв. ago

Різдвяний Святвечір 2025: нова дата свята та головні заборони

Святвечір - це останній день перед Різдвом, коли віряни готуються до великого свята. У цей день…

29 хв. ago

Помилково відсидів 13 років: в’язниця вимагає у чоловіка 4,3 млн гривень за “проживання”

У Німеччині в’язниця вимагає з невинного чоловіка 100 000 євро за харчування та проживання у…

48 хв. ago