Деякі українці стикаються з ситуацією, коли банк примусово закриває їхній рахунок і вимагає сплатити значну частину коштів, що залишаються на цьому рахунку. Це відбувається через проведення фінансового моніторингу, проте така вимога не є штрафом за порушення правил прозорості транзакцій, як може здаватися на перший погляд.
Згідно з поясненням НБУ, яке цитує видання “Мінфін”, чинне законодавство не передбачає накладання банками штрафів на клієнтів за проходження фінансового моніторингу. У НБУ наголосили, що жодних фінансових покарань за порушення правил моніторингу банки застосовувати не можуть.
Проте банки можуть розривати договори з клієнтами з інших причин, серед яких:
Банк може стягувати 20-30% від суми на рахунку як оплату за розрахунково-касове обслуговування (РКО), а також комісію 1% за фінмоніторинг. Тобто клієнт, при закритті рахунку, стикається з додатковими витратами.
Банки не повідомляють клієнтам причини підозрілих транзакцій. Якщо банк закриває рахунок, клієнт може перевести кошти до іншого банку, подавши реквізити, документи, що посвідчують особу, та заяву. Закон дозволяє вільно переводити кошти між банками, але блокування рахунку може ускладнити процес.
Ринок автомобілів преміумкласу традиційно асоціюється з потужними двигунами та високою витратою палива. Однак сучасні технології…
Російський ракетний удар по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою став частиною ширшої стратегії Кремля. Таким чином РФ хоче…
В Україні, як і раніше, діють загальна мобілізація та воєнний стан, у зв’язку з чим чоловіки…
Кремль поза собою від того, що ракети Storm Shadow британського виробництва тепер залітають у повітряний…
Росіяни обходять з флангу українські війська на їхніх позиціях у Великій Новосілці, куди ЗСУ відступили після…
В Україні зросла ціна на тепличні огірки. Однією з причин стало скороченням пропозиції імпортної продукції…