Деякі українці стикаються з ситуацією, коли банк примусово закриває їхній рахунок і вимагає сплатити значну частину коштів, що залишаються на цьому рахунку. Це відбувається через проведення фінансового моніторингу, проте така вимога не є штрафом за порушення правил прозорості транзакцій, як може здаватися на перший погляд.
Згідно з поясненням НБУ, яке цитує видання “Мінфін”, чинне законодавство не передбачає накладання банками штрафів на клієнтів за проходження фінансового моніторингу. У НБУ наголосили, що жодних фінансових покарань за порушення правил моніторингу банки застосовувати не можуть.
Проте банки можуть розривати договори з клієнтами з інших причин, серед яких:
Банк може стягувати 20-30% від суми на рахунку як оплату за розрахунково-касове обслуговування (РКО), а також комісію 1% за фінмоніторинг. Тобто клієнт, при закритті рахунку, стикається з додатковими витратами.
Банки не повідомляють клієнтам причини підозрілих транзакцій. Якщо банк закриває рахунок, клієнт може перевести кошти до іншого банку, подавши реквізити, документи, що посвідчують особу, та заяву. Закон дозволяє вільно переводити кошти між банками, але блокування рахунку може ускладнити процес.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…