Деякі українці стикаються з ситуацією, коли банк примусово закриває їхній рахунок і вимагає сплатити значну частину коштів, що залишаються на цьому рахунку. Це відбувається через проведення фінансового моніторингу, проте така вимога не є штрафом за порушення правил прозорості транзакцій, як може здаватися на перший погляд.
Згідно з поясненням НБУ, яке цитує видання “Мінфін”, чинне законодавство не передбачає накладання банками штрафів на клієнтів за проходження фінансового моніторингу. У НБУ наголосили, що жодних фінансових покарань за порушення правил моніторингу банки застосовувати не можуть.
Проте банки можуть розривати договори з клієнтами з інших причин, серед яких:
Банк може стягувати 20-30% від суми на рахунку як оплату за розрахунково-касове обслуговування (РКО), а також комісію 1% за фінмоніторинг. Тобто клієнт, при закритті рахунку, стикається з додатковими витратами.
Банки не повідомляють клієнтам причини підозрілих транзакцій. Якщо банк закриває рахунок, клієнт може перевести кошти до іншого банку, подавши реквізити, документи, що посвідчують особу, та заяву. Закон дозволяє вільно переводити кошти між банками, але блокування рахунку може ускладнити процес.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…