НБУ повідомив про виведення з обігу монет різного номіналу. Йдеться про грошові одиниці, випущені до 2003 року. Метою є оптимізація номінального ряду.
Нацбанк виводить з обігу кілька номіналів копійок таких номіналів: 1, 2,5 і 25 випущених до 2003 року. Ці монети вже не “ходять”, проте їх можна обміняти до кінця воєнного стану та протягом трьох місяців після його скасування. У пресслужбі регулятора зазначили, що на руках в українців залишаються майже 72 мільярди копійок зазначеного номіналу.
Експерти з нумізматики повідомили, що розбагатіти на таких монетах не вдасться. Річ у тім, що вони були випущені дуже великими тиражами, вони не рідкісні. Також слід врахувати звичайні матеріали, з яких зроблені ці грошові знаки. Тому розраховувати на те, що вони стануть колекційними та дорогими, не варто.
Велику цінність мають лише копійки з цінних металів – золота чи срібла. Також важливо, щоб монетка була рідкісною і відрізнялася від інших.
Звичайні обігові монети, випущені Нацбанком, ніколи не будуть скарбом. Причина – в їхній масовості та простоті. Це не зміниться навіть через великий проміжок часу.
Аналітик підкреслив, що люди чомусь упевнені, що через 100 років відкладені копійки зможуть продати їхні нащадки. І думають, що монети коштуватимуть мало не мільйон. Однак це помилкові переконання.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…