В умовах нестабільної економіки та зростаючої інфляції багато людей шукають способи зберегти свої заощадження. Одним з популярних варіантів є інвестування в дорогоцінні метали, такі як золото та срібло. Чи вигідно це робити під час війни, розповіли 13 травня в Асоціації українських банків.
За словами начальника управління дилінгових операцій РВС Банку Максима Марченко, якщо дуже коротко – то вигідно.
«Динаміка цін на золото є постійно зростаючою. Якщо порівнювати золото чи срібло, то на данний момент срібло продається з ПДВ, золото без ПДВ, тому вибір очевидний», – сказав Марченко.
Спочатку року ціна на золото стрімко здорожчала і оновила історичні показники вже декілька разів поспіль. Найбільш розповсюдженим номіналом для інвестування є номінал 100 грамів.
Марченко розповів, що на сьогоднішній день легально купити дорогоцінні метали можливо або в банківських установах в вигляді банківських злитків чи монет 999,9 проби, або в ювелірних крамницях в вигляді ювелірних виробів різних проб. Банки можуть продавати дорогоцінні метали тільки визнаних міжнародних виробників, які входять до групи LBMA. Зворотній продаж для банківських злитків чи монет 999,9 проби відбувається в банківських установах, а ювелірні вироби традиційно приймають або ломбарди або офіційні скупки.
Дорогоцінні метали крім того що є фізичною сировиною, по суті також є універсальною валютою і виконують вони цю функцію вже багато століть як мінімум.
«Наприклад, будь яка монета з дорогоцінних металів що була викарбувана в будь якій країні або в будь який історичний час до сих під зберігає свою цінність і може бути легко конвертована в фізичну валюту, навіть якщо вона має фізичні пошкодження або збереглась тільки частково. Чого не можна сказати про паперові гроші, до прикладу багато в кого ще залишились на руках радянські рублі або українські купони, їх поточна вартість буде залежати від бажання нумізматів їх придбати і буде або нульова або досить незначна», – пояснив Марченко.
Банкір додав, що якщо людина стоїть перед вибором – зберігати гроші у депозиті в гривні чи в доларі чи в золоті, то це залежить від задач які ставить перед собою потенційний клієнт.
«Якщо потрібно інвестувати на довгий проміжок часу, наприклад як “пенсійне накопичення” то вигідніше в дорогоцінні метали, це буде кращим захистом від інфліції і знецінення. Якщо у клієнта є просто вільні кошти які він збирає наприклад на якусь покупку то краще валютний чи гривневий депозит», – пояснив Марченко.
Згідно українського законодавства золото в вигляді банківського металу в україні фактично прирівняне до валюти, так само як доллар чи євро.
«Вважаю що золото саме та “валюта” що не має інфляції. Золото неможливо “надрукувати” чи “розмножити” іншим шляхом. Ціна на тройську унцію золота розраховується в долларовому еквіваленті, доллар теж має певний рівень інфляції, тому інфляція доллара напряму впливає на ціну золота, збільшуючи її», – пояснив банкір.
Марченко зауважив, що якщо дивитись на питання чисто з інвестиційної точки зору, то купувати банківські зливки номіналом від 100 грамів вигідніше ніж ювелірний виріб. В ціну ювелірного виробу закладено всі податки і збори в процесі його виготовлення плюс праця
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…