Categories: Фінанси

В українців схудли банківські рахунки: у НБУ підрахували, куди поділися гроші

В липні на банківських рахунках українців помітно поменшало гривневих коштів, хоча в самих банках коштів побільшало. Гроші пішли на відпустки, генератори, іноземну валюту та ОВДП.

Про це повідомили у Національному банку України (НБУ) і зазначили, що це не вплинуло на фінансову стабільність і ліквідність банківської системи. “Обсяги залишків гривневих коштів фізичних осіб за перший тиждень серпня не лише повністю відновилися після зниження за липень на 1,2%, а й додатково збільшилися”, – зазначили у фінрегуляторі.

В НБУ запевнили, що для коштів населення в банках характерна певна волатильність. Станом на 9 серпня залишки гривневих коштів в банках перевищували:

  • на 0,7% (5,1 млрд грн) – показник на початок липня;
  • на 7% (50 млрд грн) – показник на початок року;
  • на 80,9% (340,1 млрд грн) – показник на початок повномасштабного вторгнення.

Аналітики Нацбанку детально дослідили фактори ситуативного скорочення залишків коштів у липні. Вони виокремили такі чинники:

  • сезонний – влітку українці витрачають більше коштів через сезон відпусток, тому у липні-серпні кошти на рахунках скорочувалися і до повномасштабної війни;
  • через перебої з електроенергією українці активніше купували генератори, зарядні станції, сонячні панелі, витрачаючи значні додаткові ресурси;
  • через послаблення курсу гривні зріс попит на іноземну валюту, хоча валютні заощадження українців в банках за липень зросли на 0,1%;
  • кошти почали активніше інвестуватися у високодохідні ОВДП у гривні та іноземній валюті: в липні вкладення в державні цінні папери зросли на 5,2 млрд грн, або на 9%.

Крім того, за липень гривневі кошти клієнтів у банках зросли на 0,3%, а обсяги ліквідності банківської системи залишаються рекордно високими. Коефіцієнт ліквідності банків LCR в усіх валютах стабільно перевищує мінімальні вимоги – його значення на початок серпня становило 342% за мінімально необхідного значення 100%. 

“Так, попри невизначеність в умовах повномасштабної війни, населення зберігає на банківських рахунках стабільно вищу частку своїх доходів, ніж до 2022 року. Це свідчення як певного зростання схильності до заощаджень, так і високого рівня довіри до банків”, – додали фахівці НБУ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Дохід українських біженців у Польщі сягає до 5 тисяч злотих

Здається, українські біженці знайшли не просто прихисток у Польщі, а й справжню фінансову можливість. У…

19 хв. ago

ВЛК та ТЦК попали «під роздачу»: лікарів і військових перевірять – винних покарають

Міністерство оборони взялося за масштабну «чистку» військово-лікарських комісій (ВЛК). Разом із працівниками військкоматів під перевірки…

29 хв. ago

Нардепу Шевченку вручили підозру про держзраду та затримали

Народному депутату України Євгенію Шевченку у четвер, 14 листопада, повідомили про підозру у державній зраді.…

47 хв. ago

Дикий накинувся на чоловіків у тилу: винні у проблемах на фронті

Євген Дикий, який називає себе військовим експертом, в ефірі Radio NV розповів про ситуацію з мобілізацією в…

54 хв. ago

Таїланд вирішив зробити ставку на “веселковий туризм”

Після того як Таїланд 2024 року легалізував одностатеві шлюби, влада країни націлилася на просування так званого…

58 хв. ago

Рейтинг регіонів України: де пенсіонери отримують найбільше

На початок жовтня 2024 року середня пенсія в Україні склала 5 852 гривень, але більше чверті…

60 хв. ago