Categories: Фінанси

В українців схудли банківські рахунки: у НБУ підрахували, куди поділися гроші

В липні на банківських рахунках українців помітно поменшало гривневих коштів, хоча в самих банках коштів побільшало. Гроші пішли на відпустки, генератори, іноземну валюту та ОВДП.

Про це повідомили у Національному банку України (НБУ) і зазначили, що це не вплинуло на фінансову стабільність і ліквідність банківської системи. “Обсяги залишків гривневих коштів фізичних осіб за перший тиждень серпня не лише повністю відновилися після зниження за липень на 1,2%, а й додатково збільшилися”, – зазначили у фінрегуляторі.

В НБУ запевнили, що для коштів населення в банках характерна певна волатильність. Станом на 9 серпня залишки гривневих коштів в банках перевищували:

  • на 0,7% (5,1 млрд грн) – показник на початок липня;
  • на 7% (50 млрд грн) – показник на початок року;
  • на 80,9% (340,1 млрд грн) – показник на початок повномасштабного вторгнення.

Аналітики Нацбанку детально дослідили фактори ситуативного скорочення залишків коштів у липні. Вони виокремили такі чинники:

  • сезонний – влітку українці витрачають більше коштів через сезон відпусток, тому у липні-серпні кошти на рахунках скорочувалися і до повномасштабної війни;
  • через перебої з електроенергією українці активніше купували генератори, зарядні станції, сонячні панелі, витрачаючи значні додаткові ресурси;
  • через послаблення курсу гривні зріс попит на іноземну валюту, хоча валютні заощадження українців в банках за липень зросли на 0,1%;
  • кошти почали активніше інвестуватися у високодохідні ОВДП у гривні та іноземній валюті: в липні вкладення в державні цінні папери зросли на 5,2 млрд грн, або на 9%.

Крім того, за липень гривневі кошти клієнтів у банках зросли на 0,3%, а обсяги ліквідності банківської системи залишаються рекордно високими. Коефіцієнт ліквідності банків LCR в усіх валютах стабільно перевищує мінімальні вимоги – його значення на початок серпня становило 342% за мінімально необхідного значення 100%. 

“Так, попри невизначеність в умовах повномасштабної війни, населення зберігає на банківських рахунках стабільно вищу частку своїх доходів, ніж до 2022 року. Це свідчення як певного зростання схильності до заощаджень, так і високого рівня довіри до банків”, – додали фахівці НБУ.

Ольга Степанова

Recent Posts

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

59 секунд ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

8 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

10 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

13 хв. ago

Статки Ілона Маска сягнули майже $350 млрд після виборів президента США

Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…

17 хв. ago

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

8 години ago