У комітеті Верховної Ради з питань податкової політики рекомендують Нацбанку посилити моніторинг операцій, що проводяться за рахунками фізичних осіб. А крім того, запровадити обмеження на перекази коштів між банківськими картками.
Про це повідомив голова комітету Данило Гетманцев (“Слуга народу”). Він зазначив: рекомендації викладено у рішенні за результатами заслуховування голови НБУ Андрія Пишного, пише Oboz.
“Рекомендувати Національному банку України … визначитися з доцільністю запровадження обмежень на виконання платіжних операцій з використанням реквізитів електронних платіжних засобів”, – йдеться у рекомендаціях. При цьому в них наголошується: захист інтересів добросовісних споживачів у такому разі має бути забезпечений.
Крім того, зазначили в комітеті, Нацбанку слід запровадити “більш дієві заходи впливу за порушення вимог платіжного законодавства”. Зокрема, посилити вимоги до:
Також у комітеті очікують, що регулятор продовжить роботу щодо виявлення схем використання платіжної інфраструктури з незаконною метою. Зокрема, використання шахраями рахунків фізичних осіб, від імені яких виконуються платіжні операції з метою шахрайських дій (дропів).
Раніше українські банки обмежили проведення транзакцій з MMC-кодом (кодом категорії бізнесу) “Азартні ігри” за рахунок карткового “кредитного ліміту”. Що, визнають у самому банківському секторі, можна вважати частиною глобальної стратегії боротьби з чорними P2P-переказами, яка передбачає запровадження лімітів на здійснення транзакцій за кількістю операцій та сум (до 100 тис. грн на місяць).
“Банками були ініційовані певні налаштування та обмеження, які унеможливлюють проведення “азартних” транзакцій, які намагаються здійснити клієнти кредитними коштами”, – розповіла Марина Павленко, провідна експертка з фінансового моніторингу одного з українських банків.
Вона наголосила:
Нові можливі обмеження стосуватимуться лише P2P-переказів (з картки на картку). Зачіпатимуть вони:
“При цьому на рахунок можуть надходити інші кошти (заробітна плата, пенсія, стипендія, допомога родичів і т.д.). Під такі обмеження не потрапляють розрахунки в торговельних мережах, придбання будь-яких товарів. Так, для пересічного власника картки жодних змін, по суті, не відбудеться: понад 95% громадян не відчують нових лімітів”, – пояснила Павленко.
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…
Ситуація з обстрілами та пошкодженнями АЕС в Україні викликає занепокоєння. Так, під час ворожих обстрілів…
Після удару балістичною ракетою по Україні, росіяни почали поширювати карту на якій позначили європейські міста…