Categories: Фінанси

Росіяни в паніці “накинулися” на обмінники, але пощастить не всім

Санкції проти Московської біржі змусили великих російських брокерів заблокувати можливість виведення валюти з рахунків

Акції Мосбіржі 13 червня відкрилися падінням до 15% з огляду на запровадження санкцій американським Мінфіном. Це призвело до зупинки торгів за основними світовими валютами, а також блокування російськими брокерськими компаніями можливості виведення євро і доларів з клієнтських рахунків. Як результат – біля обмінників вишикувалися довгі черги.

Що відбувається в Росії після оголошення нового пакету санкцій.

Росіяни штурмували обмінні пункти

За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, деякі обмінники почали продавати американські долари за 100 рублів і більше 13 червня. Проте навіть такий курс не зупинив громадян: люди вишиковувалися біля входів у пункти обміну, щоб отримати валюту.

Фото: Скриншот

Причиною подібної обстановки стали рішення кількох брокерських компаній. Спершу про заборону виведення валюти з рахунків оголосила пресслужба “Фінама” (брокер входить у десятку найбільших у Росії з чисельністю клієнтської бази понад 300 000 осіб на початок повномасштабної війни).

Згодом аналогічна ситуація виникла у п’ятого за кількістю клієнтів брокера “БКС”, хоча там зазначили, що попереджали людей про ризики зберігання “недружніх валют”. Так само тимчасова зупинка виведення доларів і євро торкнулася Райффайзенбанку.

Водночас напередодні російський Центробанк запевняв: кошти в іноземній валюті на клієнтських рахунках не постраждають. А вже 13 червня з’ясувалося, що в Росії встановлюватимуть офіційні курси долара/євро “на основі даних звітності банків за результатами укладених міжбанківських конверсійних операцій на позабіржовому валютному ринку”.

Акції Московської біржі “пішли на дно”

Цього четверга акції Мосбіржі обвалилися на 15%, а Центральний банк зробив гучну заяву: замість долара та євро основною іноземною валютою в Росії стане китайський юань. Саме біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для всіх інших валютних пар.

Фото: Скриншот

Постає питання, що дало поштовх таким неблагонадійним тенденціям на російському валютному і фондовому ринках. Справа в тому, що американський Мінфін включив до санкційного списку Московську біржу, Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій. До того часу лише НРД перебував під санкціями Європейського Союзу.

Як наслідок, станом на вечір 12 червня максимальне значення заявок на купівлю долара у банківських відділення досягло 120 рублів. Тоді як офіційний курс, оприлюднений Центробанком Росії, становить 88,99 рублів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як довше залишатися молодим і здоровим: експерт дав 6 важливих порад

Існують багато видів так званих антивікових процедур. Але хоча вони можуть зробити вас молодшими, клітини вашого тіла…

1 хв. ago

Відео з реєстратора шокувало чоловіка, коли він забрав авто з мийки

Майкла Гінслі нажахало те, що він побачив у відеореєстраторі свого автомобіля. Він виявив, що працівник…

7 хв. ago

У Туреччині мама-собака принесла своє хворе щеня до клініки, де лікували її інше дитинча

У Стамбулі безпритульна собака поклала біля дверей ветеринарної клініки свого малюка. Цей момент потрапив на…

16 хв. ago

Генетики планують воскресити шерстистого мамонта, що вимер 4000 років тому

Шерстисті мамонти вимерли близько 4 тисяч років тому, але вчені стверджують, що світ незабаром побачить…

35 хв. ago

“Протирічить європейським цінностям”. НБУ проти розкриття банківської таємниці в Україні

Національний банк України виступив проти відмови від принципу банківської таємниці, за що раніше виступав міністр фінансів…

41 хв. ago

Іран відмовився воювати за Росію: новий договір виявився порожнім папірцем

Так звана велика угода про «всеосяжне стратегічне партнерство» між Росією та Іраном, помпезно підписана диктаторськими…

43 хв. ago