Categories: Фінанси

Росіяни в паніці “накинулися” на обмінники, але пощастить не всім

Санкції проти Московської біржі змусили великих російських брокерів заблокувати можливість виведення валюти з рахунків

Акції Мосбіржі 13 червня відкрилися падінням до 15% з огляду на запровадження санкцій американським Мінфіном. Це призвело до зупинки торгів за основними світовими валютами, а також блокування російськими брокерськими компаніями можливості виведення євро і доларів з клієнтських рахунків. Як результат – біля обмінників вишикувалися довгі черги.

Що відбувається в Росії після оголошення нового пакету санкцій.

Росіяни штурмували обмінні пункти

За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, деякі обмінники почали продавати американські долари за 100 рублів і більше 13 червня. Проте навіть такий курс не зупинив громадян: люди вишиковувалися біля входів у пункти обміну, щоб отримати валюту.

Фото: Скриншот

Причиною подібної обстановки стали рішення кількох брокерських компаній. Спершу про заборону виведення валюти з рахунків оголосила пресслужба “Фінама” (брокер входить у десятку найбільших у Росії з чисельністю клієнтської бази понад 300 000 осіб на початок повномасштабної війни).

Згодом аналогічна ситуація виникла у п’ятого за кількістю клієнтів брокера “БКС”, хоча там зазначили, що попереджали людей про ризики зберігання “недружніх валют”. Так само тимчасова зупинка виведення доларів і євро торкнулася Райффайзенбанку.

Водночас напередодні російський Центробанк запевняв: кошти в іноземній валюті на клієнтських рахунках не постраждають. А вже 13 червня з’ясувалося, що в Росії встановлюватимуть офіційні курси долара/євро “на основі даних звітності банків за результатами укладених міжбанківських конверсійних операцій на позабіржовому валютному ринку”.

Акції Московської біржі “пішли на дно”

Цього четверга акції Мосбіржі обвалилися на 15%, а Центральний банк зробив гучну заяву: замість долара та євро основною іноземною валютою в Росії стане китайський юань. Саме біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для всіх інших валютних пар.

Фото: Скриншот

Постає питання, що дало поштовх таким неблагонадійним тенденціям на російському валютному і фондовому ринках. Справа в тому, що американський Мінфін включив до санкційного списку Московську біржу, Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій. До того часу лише НРД перебував під санкціями Європейського Союзу.

Як наслідок, станом на вечір 12 червня максимальне значення заявок на купівлю долара у банківських відділення досягло 120 рублів. Тоді як офіційний курс, оприлюднений Центробанком Росії, становить 88,99 рублів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Пенсію можна збільшити: у ПФУ розповіли, як забезпечити собі спокійнішу старість

Для українців відкрито заробляння стажу не лише на офіційній роботі. Позаторік було ухвалено рішення, що…

2 хв. ago

“Нам потрібна Росія”: в Австрії не хочуть обривати зв’язку з Москвою

Росія не готова до переговорів щодо завершення свого вторгнення до України. Проте в Австрії вважають, що Європа…

5 хв. ago

Ліквідація лідера «Хезболли». Ізраїль перебуває в стані підвищеної готовності

Ізраїль перебуває у стані підвищеної готовності до ширшого конфлікту після того, як стало відомо про ліквідацію…

6 хв. ago

Школярі вчитимуться за новими правилами: які зміни підготувало Міносвіти

"Всеукраїнська школа онлайн" модернізувала свої інструменти для дистанційного та змішаного навчання, повідомляє Міністерство освіти і…

11 хв. ago

У мережі написали про масову бійку в Києві: що каже поліція

У столичних Telegram-каналах ввечері суботи з'явилася інформація про масову бійку на одній з вулиць Києва.…

24 хв. ago

Європейці змінили поведінку у ресторанах: дані дослідження

Жителі більшості європейських країн почали вечеряти в ресторанах раніше, ніж до пандемії Дослідження Mastercard, проведене…

26 хв. ago