Categories: Фінанси

Росіяни в паніці “накинулися” на обмінники, але пощастить не всім

Санкції проти Московської біржі змусили великих російських брокерів заблокувати можливість виведення валюти з рахунків

Акції Мосбіржі 13 червня відкрилися падінням до 15% з огляду на запровадження санкцій американським Мінфіном. Це призвело до зупинки торгів за основними світовими валютами, а також блокування російськими брокерськими компаніями можливості виведення євро і доларів з клієнтських рахунків. Як результат – біля обмінників вишикувалися довгі черги.

Що відбувається в Росії після оголошення нового пакету санкцій.

Росіяни штурмували обмінні пункти

За інформацією російських пропагандистських ЗМІ, деякі обмінники почали продавати американські долари за 100 рублів і більше 13 червня. Проте навіть такий курс не зупинив громадян: люди вишиковувалися біля входів у пункти обміну, щоб отримати валюту.

 Фото: Скриншот Фото: Скриншот

Фото: Скриншот

Причиною подібної обстановки стали рішення кількох брокерських компаній. Спершу про заборону виведення валюти з рахунків оголосила пресслужба “Фінама” (брокер входить у десятку найбільших у Росії з чисельністю клієнтської бази понад 300 000 осіб на початок повномасштабної війни).

Згодом аналогічна ситуація виникла у п’ятого за кількістю клієнтів брокера “БКС”, хоча там зазначили, що попереджали людей про ризики зберігання “недружніх валют”. Так само тимчасова зупинка виведення доларів і євро торкнулася Райффайзенбанку.

Водночас напередодні російський Центробанк запевняв: кошти в іноземній валюті на клієнтських рахунках не постраждають. А вже 13 червня з’ясувалося, що в Росії встановлюватимуть офіційні курси долара/євро “на основі даних звітності банків за результатами укладених міжбанківських конверсійних операцій на позабіржовому валютному ринку”.

Акції Московської біржі “пішли на дно”

Цього четверга акції Мосбіржі обвалилися на 15%, а Центральний банк зробив гучну заяву: замість долара та євро основною іноземною валютою в Росії стане китайський юань. Саме біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для всіх інших валютних пар.

Фото: Скриншот

Постає питання, що дало поштовх таким неблагонадійним тенденціям на російському валютному і фондовому ринках. Справа в тому, що американський Мінфін включив до санкційного списку Московську біржу, Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій. До того часу лише НРД перебував під санкціями Європейського Союзу.

Як наслідок, станом на вечір 12 червня максимальне значення заявок на купівлю долара у банківських відділення досягло 120 рублів. Тоді як офіційний курс, оприлюднений Центробанком Росії, становить 88,99 рублів.

Ольга Степанова

Recent Posts

У водіїв новий лайфхак для відлякування автокрадіїв: чи допомагає цей метод

Автовласники часто вставляють пластикові пляшки між аркою та колесом для зменшення тертя та шуму. Хоча…

47 секунд ago

“Щоб мобілізувати, треба…”: в Україні вигадали новий спосіб пошуку ухилянтів

З початку 2025 року в Україні було відкрито 9 658 виконавчих проваджень через порушення правил…

8 хв. ago

Найстарший мільярдер у світі — хто він, чим займається і скільки заробив за життя

Спадкоємцеві німецької фармацевтичної компанії Boehringer Ingelheim Йоганнесу фон Баумбаху всього 19 років, але він перебуває…

17 хв. ago

Яка пенсія буде у пенсіонерів без стажу у 2025 році

В Україні громадяни, які досягли пенсійного віку, але не набрали необхідного страхового стажу, замість пенсії…

26 хв. ago

Гітлер міг втекти з Німеччини “щурячими стежками”, імітуючи самогубство, – розсекречені документи ЦРУ

Агенти ЦРУ шукали Адольфа Гітлера в Південній Америці ще десять років після його смерті. Про це пише New…

34 хв. ago

“Не освіта, а катування”: батьки б’ють на сполох – що не так з українськими школами

Українські школярі перевантажені, вчителі — демотивовані, а програми — застарілі. Такі тривожні висновки зробили батьки,…

43 хв. ago