Євросоюз готується до прийняття та імплементації нового нормативного документа, який змінить правила роботи на ринку електронних платежів. Мова про payment service directive 3 (або скорочено PSD3).
Його мета – якісне оновлення законодавства та регулювання після майже 10 років впровадження радикальних змін PSD2. Про це у своїй колонці розповів фінтех-інвестор та експерт Артем Ляшанов. У нашому матеріалі ми зібрали головне з великого тексту про те, чому PSD3 важлива для українського фінтеху, який активно працює у ЄС.
Про те, що було у PSD1 та PSD2
PSD1 був презентований у далекому 2007 року і став першою спробою опису, регуляції фінтеху, що робив перші кроки. Однак саме PSD2 активно лібералізувала досить консервативне платіжне законодавство ЄС: в рамках цього документа було запроваджено “відкритий банкінг”.
Згідно з цією концепцією, запроваджується відкритий API. Завдяки йому та ряду вимог безпеки забезпечується структурований і безпечний обмін даними між надавачами платіжних послуг та технологічним оператором таких послуг. Артем Ляшанов наголошує, що такий принцип дуже спростив розробку та запуск будь-якого фінтех-продукту і дав солідний поштовх до розвитку фінансових послуг (в першу чергу грошових переказів) при збереженні безпеки платіжних операцій.
Артем Ляшанов про головні тези PSD3
Нова директива акцентує увагу на уніфікованій та більш спрощеній нормативній базі для платіжних сервіс провайдерів, яка має бути послідовно впроваджена по всьому ЄС.
Про вигоду та важливість для бізнесу
Артем Ляшанов вважає, що впровадження нових вимог як позитивно вплине на ринок в плані безпеки та його актуальності сучасним викликам, так і збільшить витратну частину. Саме тому банки та psp будуть проводити як оптимізацію власних витрат, так і більший контроль за мерчантами у питаннях дотримання умов.
Однак загалом слідування директиві PSD3 так чи інакше буде необхідне всім українським фінтех-компаніям, які в останні роки почали працювати на міжнародному ринку.
Кабінет Міністрів України ухвалив новий список платних послуг, які відтепер зможуть офіційно надавати державні та…
Цього тижня погода в Україні буде мінливою — з короткочасними дощами, грозами та справжнім літнім…
Чоловіки, які не стали на облік або не впорядкували документи, зможуть тимчасово уникнути мобілізації. Їм…
Українські спецслужби проводять масштабну спецоперацію проти зрадників у власних лавах. Один із детективів Національного антикорупційного…
Жителі Полтавщини, Кіровоградщини та Черкащини можуть отримати солідну фінансову підтримку від міжнародної організації. Естонська рада…
Китай почав спорудження гігантської греблі на річці Ярлунг-Цангпо в Тибеті — одному з найвразливіших регіонів…