Від липня 2024 року курс гривні достатньо стабільно тримається в коридорі 41-41,5 грн за долар. Однак, останніми тижнями цей коридор звужується до 41,2 грн/дол.
Аналітик Андрій Шевчишин у коментарі “Фокусу” розповів, що очікувати далі.
Експерт погодився з тим, що Нацбанк веде досить зважену політику і намагається контролювати коливання курсу для того, щоби стримати інфляційні очікування, хоча і великими зусиллями.
“Наразі клієнти банків (йдеться про операції на міжбанку) стабільно майже на 51 млн доларів більше купують, ніж продають. І якщо ми не закумулюємо населення і бізнес, то вийдемо на 90-100 млн на день. Це попит на валюту, який ми маємо. Нацбанк зараз тримає ринок. Він витрачає понад 3 млрд доларів на місяць на інтервенції, щоби збити цей попит. Наразі ми перебуваємо у керованому коридорі, вихід з якого відкриє шлях до курсу 42,7 грн/дол в зону 42-43 грн/дол, де ми будемо перебувати, можливо, до кінця року”, — зазначив експерт.
Директор аналітичного департаменту інвестиційної компанії Eavex Capital Дмитро Чурін надав прогноз щодо курсу долара і на 2025 рік.
“Поки для гривні зберігається перспектива подальшої девальвації. На наступний рік базовий сценарій передбачає, що вартість долара підскочить до рівня 45 грн/дол. Тим не менш, на горизонті двох-трьох місяців Нацбанк може продовжувати контролювати ситуацію на міжбанківському ринку і залишити курс у коридорі 41 – 43 грн/дол”, — розповів Чурін.
Нагадаємо очільник НБУ Андрій Пишний заявив, що Нацбанк впродовж цієї війни декларує тезу про забезпечення стійкості валютного ринку, повертання його функціоналу.
Пишний нагадав, що минув рівно рік, як НБУ оголосив про відмову від фіксованого курсу, як частину домовленості з МВФ.
“Від 3 жовтня 2023 року валютний ринок і НБУ відмовилися від одного з найжорсткіших антикризових заходів фіксації курсу та перейшли в режим керованої гнучкості. Це була частина стратегії, ухваленої в червні 2023 року, і частина наших домовленостей із МВФ”, — зазначив Пишний.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…