Categories: Фінанси

Ощадбанк списує гроші з рахунків, якими не користуються: українці обурені

Дедалі більше клієнтів Ощадбанку звертаються з наріканнями на автоматичне списання 100 гривень із їхніх рахунків, які не використовуються протягом тривалого часу. Як виявилося, це списання є комісією за обслуговування неактивних рахунків, і ця проблема викликала хвилю невдоволення серед клієнтів банку.

Один із клієнтів, який зіткнувся з цією ситуацією, поділився своїм досвідом на сторінці банку у Facebook. За його словами, він був неприємно здивований, коли виявив, що щомісяця втрачає 100 гривень через неактивність рахунку.

Ощадбанк, кадр з відео

“Абсолютно рабська комісія, якої немає в жодному банку. Яке право має банк змушувати користуватися рахунком? Це добре, що Ощад допомагає вітчизняному бізнесу. Але доки Ощад буде здирати з клієнтів по 100 гривень за неактивний рахунок?” — написав клієнт.

Такі випадки обурення не є поодинокими. Клієнти також задаються питанням, чому саме Ощадбанк, що користується державною підтримкою, дозволяє собі такі тарифи.

Представники Ощадбанку не забарилися з відповіддю і пояснили, що подібна комісія за обслуговування неактивного рахунку є не лише у їхній фінансовій установі, а й в інших українських банках. Банк діє відповідно до встановлених тарифів, і інформація про ці комісії є у відкритому доступі на офіційному сайті.

“Комісія за обслуговування неактивного рахунку списується, якщо протягом останніх 12 місяців за рахунком не було жодних операцій — ні зарахувань, ні списань”, — зазначили в Ощадбанку. Більш того, якщо на рахунку немає коштів, комісія не списується “в борг”.

Щоб не потрапити під дію цієї комісії, достатньо провести будь-яку операцію на рахунку, навіть на незначну суму. В Ощадбанку запевнили, що для уникнення списання досить будь-якої операції на 1 гривню, що дозволить рахунку залишатися активним.

Незважаючи на пояснення від банку, клієнти залишаються незадоволеними. Деякі з них вказують, що змушені користуватися послугами банку через спеціальні пропозиції, такі як “Картка киянина”, і якби не це, вони вже б відмовилися від послуг Ощадбанку.

Окрім того, питання стосується і певної “монополії” на окремі банківські послуги, через яку користувачі не мають вибору і змушені миритися з подібними умовами обслуговування.

Романчук Микола

Recent Posts

Автономери через Дію: які нові серії тепер доступні українцям

На українських дорогах все частіше можна помітити автомобілі з номерними знаками серії "DI". Це пов'язано…

5 хв. ago

Скільки потрібно вагонів, аби завантажити усіх росіян? Російське видання провело дивні підрахунки

Російське видання підрахувало, скільки вагонів знадобиться, щоб розмістити усіх росіян в одному потязі. Довжина такого складу…

14 хв. ago

План поділу України таки існує: у ГУР сказали, які регіони Путін хоче залишити, як “спірні”

Росія на чолі з володимиром путіним розпочали війну проти України далеко не для того, щоб…

22 хв. ago

У Києві екстрено розгортають блокпости: перевірки транспорту та людей стануть регулярними

У столиці продовжують готуватися до можливих загроз: Київська міська військова адміністрація разом із військовими, поліцією…

29 хв. ago

Як TikTok перетворив затишне лондонське кафе на туристичний кошмар

Колись затишне лондонське кафе, яке було улюбленим місцем відпочинку місцевих мешканців, тепер опинилося в центрі…

35 хв. ago

Працівники ВЛК зовсім озвіріли: б’ють рекорди за розміром хабарів за довідки

На Закарпатті викрито чергову схему ухилення від мобілізації – серед підозрюваних посадовці, медики та експравоохоронці…

38 хв. ago