Categories: Фінанси

Ощадбанк списує гроші з рахунків, якими не користуються: українці обурені

Дедалі більше клієнтів Ощадбанку звертаються з наріканнями на автоматичне списання 100 гривень із їхніх рахунків, які не використовуються протягом тривалого часу. Як виявилося, це списання є комісією за обслуговування неактивних рахунків, і ця проблема викликала хвилю невдоволення серед клієнтів банку.

Один із клієнтів, який зіткнувся з цією ситуацією, поділився своїм досвідом на сторінці банку у Facebook. За його словами, він був неприємно здивований, коли виявив, що щомісяця втрачає 100 гривень через неактивність рахунку.

Ощадбанк, кадр з відео

“Абсолютно рабська комісія, якої немає в жодному банку. Яке право має банк змушувати користуватися рахунком? Це добре, що Ощад допомагає вітчизняному бізнесу. Але доки Ощад буде здирати з клієнтів по 100 гривень за неактивний рахунок?” — написав клієнт.

Такі випадки обурення не є поодинокими. Клієнти також задаються питанням, чому саме Ощадбанк, що користується державною підтримкою, дозволяє собі такі тарифи.

Представники Ощадбанку не забарилися з відповіддю і пояснили, що подібна комісія за обслуговування неактивного рахунку є не лише у їхній фінансовій установі, а й в інших українських банках. Банк діє відповідно до встановлених тарифів, і інформація про ці комісії є у відкритому доступі на офіційному сайті.

“Комісія за обслуговування неактивного рахунку списується, якщо протягом останніх 12 місяців за рахунком не було жодних операцій — ні зарахувань, ні списань”, — зазначили в Ощадбанку. Більш того, якщо на рахунку немає коштів, комісія не списується “в борг”.

Щоб не потрапити під дію цієї комісії, достатньо провести будь-яку операцію на рахунку, навіть на незначну суму. В Ощадбанку запевнили, що для уникнення списання досить будь-якої операції на 1 гривню, що дозволить рахунку залишатися активним.

Незважаючи на пояснення від банку, клієнти залишаються незадоволеними. Деякі з них вказують, що змушені користуватися послугами банку через спеціальні пропозиції, такі як “Картка киянина”, і якби не це, вони вже б відмовилися від послуг Ощадбанку.

Окрім того, питання стосується і певної “монополії” на окремі банківські послуги, через яку користувачі не мають вибору і змушені миритися з подібними умовами обслуговування.

Романчук Микола

Recent Posts

Чи буде вирішено питання демобілізації в Україні: у Раді насторожили заявою

У нинішніх умовах вимагати внесення законопроєкту про демобілізацію зі встановленням термінів служби в армії -…

4 хв. ago

Будуть цвісти десятиллітями: експерти розповіли, як правильно доглядати за фіалками

Африканські фіалки є витривалими, красивими рослинами, які додадуть яскравості до вашої колекції кімнатних рослин. Попри те,…

13 хв. ago

Бойлери та лічильники можуть розорити: важливе попередження від комунальників

Власникам бойлерів в Україні слід дотримуватись правил, встановлених комунальними компаніями. А якщо ні, то можна нарватися на…

21 хв. ago

“Нова пошта” потрапила в скандал із воїном ЗСУ: компанію звинуватили у розкритті посилки

Навколо "Нової пошти" розгорівся новий скандал після скарги українського військовослужбовця Артема Овдієнка. Воїн ЗСУ розповів,…

30 хв. ago

“Мають бути постійними”. Потураєв підтримав перевірки ТЦК у громадських місцях

Один із головних ідеологів правлячої партії "Слуга народу", голова комітету з інформаційної політики Верховної Ради…

39 хв. ago

Суд скасовує більшість штрафів, виписаних ТЦК за новими правилами мобілізації – Опендатабот

У більшості випадків суд скасовує штрафи ТЦК, виписані за новими правилами мобілізації. Такі дані наводить…

47 хв. ago