В Україні зростання військового збору передбачено у прийнятому Верховною радою 10 жовтня законопроєкті №11416-д щодо підвищення податків. Тож, якщо президент України Володимир Зеленський умовно підпише документ 20 жовтня, то військовий збір громадяни сплачуватимуть з 1 по 20 жовтня по старому – 1,5%, а з 20 по 31 жовтня по новому – 5%. Про це розповів народний депутат Ярослав Железняк.
Нардеп вказує, що текст податкового законопроєкту №11416-д після збиття правки №988 виглядає дивно. Він вказав, що військовий збір набере чинності в день підписання закону главою держави, тобто з 1 жовтня по 20 жовтня буде збір 1,5%, а з 20 по 31 жовтня вже 5%.
“Окей, який статус у нас є по подальшій долі податкового законопроєкту №11416-д. Текст після збиття правки №988 виглядає дивно. Чи можна його ось так підписати? Фізично так. Але вийде ситуація що той самий військовий збір набере чинності в день підписання закону…тобто з 1 жовтня по умовне 20 жовтня буде збір 1,5%, а з 20 по 31 жовтня вже 5%… я вже не говорю про нормативку, яку ще треба під це приготувати. Коротше, це ще та біда вийшла. Чи хочуть вони підписати текст в такому вигляді? Так. Без переголосування та вето. Чи можуть зараз підписати. Ні, вже є декілька блокувальних постанов. До понеділка ще зʼявиться. Але на наступному тижні хочуть ці постанови провалити й десь з 15 жовтня відправлять до президента на підпис. Там може і підпишуть швидко, але це буде залежати від графіка відряджень глави держави”, – пояснив Железняк.
За словами нардепа, фінальна сума ресурсу цього року вже явно не 30 мільярдів гривень, а менше. Оскільки прийняли правку залишити 1,5% для військових та військовий збір по факту не впроваджують заднім числом для зарплат інших. Раніше депутат пояснив дав детальне роз’яснення щодо ухваленого закону:
10 жовтня Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». Законопроєктом передбачено залучити кошти до державного бюджету шляхом:
“Ресурс до зведеного бюджету від змін до Податкового кодексу у 2024 році становить 21,6 мільярда гривень (з яких до держбюджету – 21,5 мільярда гривень, а до місцевих – 0,1 мільярда гривень), а у 2025 році – 141,1 мільярда гривень (з яких до держбюджету – 133,0 мільярда гривень, а до місцевих – 8,1 мільярда гривень). Водночас додаткова потреба у фінансуванні Сил оборони у 2024 році становить майже 500 мільярда гривень. І саме неподаткові ресурси (збільшення внутрішніх запозичень) є основним джерелом для покриття зазначеної вище потреби. Всі невійськові видатки держбюджету фінансуються виключно за підтримки міжнародних партнерів України. Це і соцвиплати, і програми підтримки економіки, і зарплати вчителів та лікарів. Зазначені кошти немає змоги використовувати на фінансування потреб оборони”, – наголошували у Мінфіні.
Для всіх наших дорогих та шановних читачів, які з великою відповідальністю ставляться до своїх платіжок…
Ситуація на Курахівському та Времіївському напрямках поступово складається критичною, про це повідомив військовий оглядач групи…
Британець Газ Девіс виставив свій будинок на продаж. Однак нерухомість ніхто не хоче купувати. Вочевидь,…
Китайця звільнили після 20 років роботи через сон на робочому місці, який зафіксували камери. Інцидент…
Британське видання The Times звинуватило українську владу в корупційному провалі програми захисту об'єктів енергетики від…
Питання мобілізації в Україні залишається однією з найбільш обговорюваних тем на тлі війни, що триває. Про необхідність…