Categories: Фінанси

Податкова служба у вересні дізнається про всі доходи українців за кордоном

Пресслужба Державної податкової служби України (ДПСУ) повідомила, що вона матиме доступ до інформації про доходи співвітчизників за кордоном. У вересні наша країна обмінюється фінансовою інформацією з більш ніж 100 країнами світу, зокрема з усіма державами Європейського Союзу.

Що зміниться у вересні

В результаті обміну відомостями буде розкрито наявність та розмір доходів українців, які перебувають в інших країнах.

“Це означає, що у ДПС з’явиться інформація про стан банківських рахунків резидентів України за кордоном, а також ціла низка фінансової інформації про учасників міжнародних груп компаній у розрізі іноземних юрисдикцій щодо сплати податків, обсягів доходів, видів діяльності, чисельності працюючих та багато іншого”, – повідомив голова податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

Однак переживати варто не лише тим, для кого розкриття доходів за кордоном може призвести до довгих пояснень із податковою на Батьківщині. Надана Україною інформація про тих біженців, які продовжують отримувати доходи у своїй країні, може позначитися на продовженні допомоги та іншої фінансової допомоги в Європі.

Які відомості отримає податкова

Після першого обміну даними, який відбудеться у вересні поточного року, сторони вивчатимуть відомості про доходи за період із 1 липня до 31 грудня 2023 року.

Банки, фонди та інші фінансові установи, в яких розміщені рахунки клієнтів, нададуть доступ до таких відомостей:

  • відомості про підзвітну фінансову установу, яка надала інформацію (банк, фінансову, інвестиційну або страхову компанію),
  • залишок коштів на банківському рахунку станом на кінець звітного року,
  • загальна сума всіх коштів, сплачена або зарахована на фінансовий рахунок на користь його власника протягом календарного року.

Чим це може загрожувати

Зазначимо, що у зв’язку з воєнним станом для громадян, на рахунках яких в іноземних фінустановах лежить не більше 250 тисяч євро, ці дані не будуть вважатися податковою інформацією.

Тобто, для нарахування податків її використано не буде, але представники ДПСУ можуть звернутися до громадянина із запитом і запросити пояснення походження коштів, що надходили на рахунок.

“Чи робитимуть так податківці і щодо кого — сказати складно. Технічно податківці отримуватимуть інформацію про кілька мільйонів людей. Тому обробити всіх буде дуже складно”, – зазначає податковий консультант Олександр Зарайський.

Зазначимо, якщо ДПСУ звернеться з таким запитом та не отримає на нього відповіді, буде накладено штраф у розмірі 8 тисяч гривень. При цьому, як у разі вручення повісток від ТЦК, якщо запит адресат не отримає, він все одно вважатиметься врученим. Після цього може бути ініційовано перевірку.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росіяни змушують українців здавати кров для армії РФ

Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…

7 хв. ago

ЗМІ: Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти в обмін на військову допомогу

Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…

21 хв. ago

Мобілізація по-новому: коли не доведеться йти у ТЦК

Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…

31 хв. ago

Варшава відреагувала на погрози Росії щодо бази ПРО США

Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…

38 хв. ago

Чоловік збирається з’їсти банан за 6,2 млн доларів

Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…

49 хв. ago

Чи запустить Путін “Орешник” по Києву: дали оцінку

У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…

54 хв. ago