Понад 1,3 млн повідомлень про підозрілі фінансові операції отримала Державна служба фінансового моніторингу України за 9 місяців 2024 року. Це вже на 27% більше, ніж за аналогічний період торік. Про це повідомляє Опендатабот.
Так, у 80% або 1,05 млн ці повідомлення стосуються порогових фінансових операцій – тобто тих, що перевищують встановлену законодавством суми (близько 400 тис. грн на місяць). Ще 20% або 254,5 тис – це підозрілі операції, які можуть бути пов’язані із відмиванням коштів, корупцією чи фінансуванням тероризму.
99% усіх повідомлень подано банками. Лише 6 526 повідомлень (близько 1%) передали небанківські установи (кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди, тощо).
інфографіка: opendatabot.ua
Після перевірки ті операції, які визнаються підозрілими, направляються далі у правоохоронні органи. Цьогоріч Держфінмоніторинг загалом направив 780 таких матеріалів на суму 53,1 млрд грн.
інфографіка: opendatabot.ua
Найбільше матеріалів направили до Національної поліції України (НПУ): 223 матеріали або 29% від загальної кількості. До поліції направляють матеріали, пов’язані із шахрайством та фінансовими махінаціями, розкраданням коштів, кіберзлочинами тощо. Наразі це справи на суму понад 15 млрд грн.
Ще 218 матеріалів на суму 9,7 млрд грн (30%) було передано до Служба безпеки України (СБУ). Переважно, йдеться про операції, пов’язані з державною зрадою, колабораціонізмом, злочинними організаціями, тощо.
120 матеріалів направили до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Це справи, що стосуються міністрів, депутатів, суддів, керівників державних підприємств тощо. Загалом у таких справах йдеться про операції на 7,06 млрд грн. Більше половини з цих коштів – 59% або 4,2 млрд грн – стосуються злочинів, які скоїли керівники державних підприємств.
інфографіка: opendatabot.ua
У 109 матеріалах йшлося про підозри у фінансуванні тероризму чи сепаратизму. Ще у 173 матеріалах Держфінмоніторинг виявив корупційні ризики на 12,1 млрд грн.
Верховна Рада провалила ухвалення урядового законопроєкту №5054 про зміни до Кодексу законів про працю щодо визначення поняття трудових…
Цього тижня президентська служба безпеки (PSS) зміцнила територію комплексу, де розташовується президент Юн Сок Йоль,…
Велика Британія з 2025 року запроваджує нову систему електронних дозволів на в'їзд для громадян країн…
28 лютого закінчується термін бронювання у всіх військовозобов'язаних в Україні. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Олександр…
Нове дослідження показало, що час споживання кави може бути ключем до її користі для здоров’я.…
В Україні зареєстрували перший медичний препарат на основі медичного канабісу. Це оральні краплі іспанського виробництва. Про…