Categories: Фінанси

Які підозрілі фінансові операції здійснювалися найчастіше: дані за 2024 рік

Понад 1,3 млн повідомлень про підозрілі фінансові операції отримала Державна служба фінансового моніторингу України за 9 місяців 2024 року. Це вже на 27% більше, ніж за аналогічний період торік. Про це повідомляє Опендатабот.

Так, у 80% або 1,05 млн ці повідомлення стосуються порогових фінансових операцій – тобто тих, що перевищують встановлену законодавством суми (близько 400 тис. грн на місяць). Ще 20% або 254,5 тис – це підозрілі операції, які можуть бути пов’язані із відмиванням коштів, корупцією чи фінансуванням тероризму.

99% усіх повідомлень подано банками. Лише 6 526 повідомлень (близько 1%) передали небанківські установи (кредитні спілки, страхові компанії, ломбарди, тощо).

інфографіка: opendatabot.ua

Після перевірки ті операції, які визнаються підозрілими, направляються далі у правоохоронні органи. Цьогоріч Держфінмоніторинг загалом направив 780 таких матеріалів на суму 53,1 млрд грн. 

інфографіка: opendatabot.ua

Найбільше матеріалів направили до Національної поліції України (НПУ): 223 матеріали або 29% від загальної кількості. До поліції направляють матеріали, пов’язані із шахрайством та фінансовими махінаціями, розкраданням коштів, кіберзлочинами тощо. Наразі це справи на суму понад 15 млрд грн. 

Ще 218 матеріалів на суму 9,7 млрд грн (30%) було передано до Служба безпеки України (СБУ). Переважно, йдеться про операції, пов’язані з державною зрадою, колабораціонізмом, злочинними організаціями, тощо. 

120 матеріалів направили до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ). Це справи, що стосуються міністрів, депутатів, суддів, керівників державних підприємств тощо. Загалом у таких справах йдеться про операції на 7,06 млрд грн. Більше половини з цих коштів – 59% або 4,2 млрд грн – стосуються злочинів, які скоїли керівники державних підприємств.

інфографіка: opendatabot.ua

У 109 матеріалах йшлося про підозри у фінансуванні тероризму чи сепаратизму. Ще у 173 матеріалах Держфінмоніторинг виявив корупційні ризики на 12,1 млрд грн.

Романчук Микола

Recent Posts

NYT: Україна перевиконала план з виробництва мільйона дронів у 2024 році

The New York Times оприлюднила масштабне розслідування про те, як саморобні дрони-камікадзе змінили характер бойових дій в…

5 години ago

Зміни для українців у ЄС: соціальні виплати з новими умовами

На початку 2025 року для українців, які мешкають за кордоном, з’явилися нововведення, пов’язані з соціальними…

5 години ago

Труїли газом у підвалі? У Запоріжжі ТЦК опинився у центрі скандалу, що каже поліція

В Україні знову стався інцидент за участю ТЦК: це було у Запоріжжі. Чоловіки, яких доставили до…

5 години ago

Штрафи від ТЦК суттєво зросли: скільки витрусять з ухилянтів

9 травня 2024 року Верховна Рада України ухвалила у другому читанні законопроєкт №10379, який передбачає зміни до…

5 години ago

Скандал з 155-ю бригадою: Сирський вирішив, що робитиме

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив про зосередження уваги на зміцненні спроможностей підрозділу безпілотних систем 155-ї…

5 години ago

У “Дії” відновили доступ ще до чотирьох послуг після масштабної кібератаки

У "Дії" відновили роботу Державного реєстру актів цивільного стану після масштабної кібератаки. Українці тепер знову можуть…

5 години ago