Перевезення іноземної валюти через кордон України може обернутися значними фінансовими санкціями для тих, хто не виконає правила декларування.
Українське митне законодавство суворо регулює обсяг коштів, які можна перевозити без попереднього письмового декларування, і передбачає штрафи за порушення.
За інформацією Державної митної служби, готівкові кошти та банківські метали в сумі понад 10 000 євро (або еквівалент в іншій валюті) потрібно обов’язково декларувати письмово при в’їзді на митну територію України.
Для перерахунку суми в євро використовується офіційний курс Національного банку України або відповідний крос-курс на момент перетину кордону.
Неповнолітні також мають право перевозити валюту в межах встановлених норм. У такому випадку декларацію заповнює їхній законний представник.
Окрім заповненої декларації, необхідно надати підтвердження легального походження коштів. До таких документів належать:
Ці документи мають бути дійсними та виданими не пізніше ніж за 30 днів до моменту перетину кордону.
Згідно з новими змінами до Митного кодексу України, які набули чинності в червні 2022 року, за перевезення незадекларованої валюти передбачено адміністративну відповідальність. Штраф становить 20% від суми перевищення.
Якщо людина перевозить 50 000 євро, але не задекларувала їх, її оштрафують на 20% від надлишку, тобто на 8 000 євро.
Колишнього керівника Державної фіскальної служби України Романа Насірова, якого обвинувачують в отриманні неправомірної вигоди, взяли…
Дональд Трамп, віце-президент Джей Ді Венс та держсекретар Марко Рубіо пропонують план припинення війни між…
Виплати на проживання для внутрішньо переміщених осіб залишаються критично важливою фінансовою підтримкою для багатьох українців.…
Національний банк проводить реалізацію пам'ятної банкноти, присвяченої 300-річчю від дня народження українського філософа Григорія Сковороди.…
Їхати в дощ без склоочисників не можна – і небезпечно, і ПДР не дозволяють. Що…
Президент США Дональд Трамп заявив, що у разі підписання мирної угоди між Україною та Росією…