Categories: Фінанси

Українські мігранти в Польщі стали рідше відправляти гроші в Україну

Українці, які проживають у Польщі, стали рідше і менше переказувати грошей в Україну. Однак рівень переказу коштів на Батьківщину серед українських біженців, які опинились в країні через повномасштабне вторгнення росіян, залишився на подібному рівні, як і в попередні роки. Зазначається, що загалом гроші в Україну пересилають ті громадяни, які мають стабільну роботу або займаються власним бізнесом. 

Про це стало відомо у дослідженні Національного банку Польщі “Життєва та економічна ситуація мігрантів України та Білорусі в Польщі у 2024 році”. Згідно з даними, у 2024 році загалом майже 40% українських іммігрантів продовжують фінансово підтримувати своїх близьких в Україні. Однак у 2023 році цей показник дорівнював 48%. Серед українських біженців показник залишився на схожому рівні у 30% порівняно з попередніми роками. 

В інфографіці Нацбанку Польщі зазначено, що відсоток “довоєнних” іммігрантів, які переказують кошти в Україну знизився. Восени 2022 року 64% опитаних відправляли гроші на Батьківщину, натомість у 2024 році – 55%

Відсоток українських іммігрантів, які надсилають гроші з Польщі в Україну в період 2022-2024 років. Скріншот: дослідження польського Нацбанку

Проте підвищилась кількість людей, які переказують в середньому понад 1000 злотих (10 290 гривень) щомісяця. З 19% до 22% серед тих, хто приїхав у Польщу до війни, та з 12% до 19% серед українських біженців.

Збільшилась кількість осіб, які щомісяця відправляють в Україну понад 1 тис. злотих. Скріншот: дослідження польського Нацбанку

У дослідженні Нацбанку Польщі зазначили, що знизилась кількість тих, хто переказує кошти хоча б 1 раз на місяць: з 49% респондентів у 2022 році до 37% у 2024-му довоєнних іммігрантів. Проте у випадку біженців зниження було більш значним: з 60% до 33%. 

Частота переказів коштів до України. Скріншот: дослідження польського Нацбанку

Гуманітарну допомогу в Україну передає майже половина опитаних респондентів – 49%. Серед них 39% біженців і 61% іммігрантів, які прибули в Польщу до 2022 року. 

Романчук Микола

Recent Posts

Покласти червоне м’ясо перед білим ведмедем. The Economist порахував, за скільки США можуть купити

Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…

29 секунд ago

Названо міста, де більшу частину зарплати доведеться витрачати на оренду житла

Поки ринок купівлі-продажу нерухомості в Україні не відновився до довоєнного рівня, попит на оренду житла, як…

8 хв. ago

Отруйні цитрусові та гранат: в Україну могли потрапити небезпечні фрукти з Туреччини

Перед новорічно-різдвяними святами Україна традиційно імпортує велику кількість фруктів з різних куточків світу. Особливо популярними…

19 хв. ago

Україна розглядає чоловіків, які перебувають за кордоном, як мобілізаційний ресурс

Український уряд не відкидає потенційного залучення до військової служби українських чоловіків, які перебувають за кордоном.…

28 хв. ago

Умови стали жорсткими: хто отримає бронь у січні 2025 року, а кого одразу заберуть

Україні триває загальна мобілізація через повномасштабну війну. Проте деякі чоловіки мають право на бронювання від…

36 хв. ago

Морепродукти стають небезпечними: вчені зробили шокувальне відкриття

В тканинах майже всіх риб і молюсків, виловлених у Тихоокеанському північному заході, виявили частинки пластику та…

43 хв. ago